Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Poradte co navstivit na Sumatre

Poradte co navstivit na Sumatre 13 roků 11 měsíců #787

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj, chystam se na jare projet Sumatru a z ni pokracovat na Javu. Poradite nekdo co stoji za shlednuti krome proflaknutych mist typu Orangutani, Toba atd?
Zajimaji mne jakekoli tipy.

Terima kasih.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Poradte co navstivit na Sumatre 13 roků 11 měsíců #788

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj, chystam se na jare projet Sumatru a z ni pokracovat na Javu. Poradite nekdo co stoji za shlednuti krome proflaknutych mist typu Orangutani, Toba atd? Zajimaji mne jakekoli tipy.

Terima kasih.

Ahoj Ikane hiu, nechtel bys kdyztak jeste trochu specifikovat, co te vlastne zajima a co bys chtel videt? Temi proflaklymi misty myslis Bukit Lawang a Tuk-Tuk na Samosiru? Je napriklad smutne ze cirkus v Bukit Lawangu se stal synonymem pro pozorovani orangutanu. Vydej se za nimi napriklad do dzungle okolo Ketambe na zapadni strane nar.parku Gunung Leuser (v provinci Aceh)... tam budes zrejme jediny turista, nebo jeden z mala. Nebo Pulau Weh, Aceh. Slysel jsem ze je tam velmi slusne potapeni (sam jsem jen snorchloval).
A co provincie Zapadni Sumatra, kterou jsi uplne vynechal? Ta taky stoji minimalne za tyden az par tydnu navstevy. Nenapsal jsi vubec, kolik mas casu, jake mas priority, kolik "turistickych sluzeb" potrebujes, jestli se domluvis trochu indonesky... a tak...
Jak se v tom ma jeden zorientovat... chapu ze kdyz uz do Indo. jedes, chces videt "co nejvice", ale ja bych rekl ze se na nekterych mistech muzes zastavit klidne vice dni, at to neni jako z rychliku.

Tok
administrator Tenggara

Re: Poradte co navstivit na Sumatre 13 roků 11 měsíců #798

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj Toku,
na SUmatru mam celkem malo casu (kolem 2 tydnu) priletim do Medanu a odletam z Padangu mezitim bych chtel jet smerem na G. Leuser a na par dni udelat trek po parku. Dal na sever do Acehu se nechystam ani nevim kam bych tam mel jet. Pojedu potom pomalu smer Padang pres Tobu a ostatni mista ktera jsou dobre znama a popsana. Pri premistovani po sumatre budu volit asi ty turisticke trasy a rychle najata auta nebo busiky. Nemam nejake extra naroky na ubytovani, ale potrebuji strechu nad hlavou tj. nejaky losmen s bambusovym bungalovem a studenou vodou mi bohate staci. Indonesky si umim rict o jidlo a bintang, zeptat se na cestu a par dalsich frazi, v krajnosti si poradit umim.
Je to moje prvni cesta na Sumatru (6. do indonesie) a verim ze ne posledni takze pocitam ze to proletim vice mene jako z rychliku a budu se snazit najit nejake misto zaslibene, kam se po case vratim. Jinak to asi ani nejde. Takze by se mi hodili jakekoli informace o zajimavych mistech mezi G.Leuser a Padangem.
Dekuji za informaci o Ketambe, to uz jsem si proveril a tam jiste pojedu misto B.Lawang (to je presne typ informace po ktere prahnu).
Pulau Weh neznam ma tam nekdo zakladnu nevis?
Kdybys mel jakekoli jine podnety tak ti budu zavazan.
Dekuji
Pepa

Re: Poradte co navstivit na Sumatre 13 roků 10 měsíců #800

• DonBruno, lougout style
  • DonBruno, lougout style's Avatar
Vrele doporucuji Jezero Maninjau !!! je to co by kamenem dohodil a nekolik blicich pytliku naplnil (hele vazne, ta cesta je na Kinedril a pro jistotu sacek do kapsy) z Bukittingi a je to opravdu jedno z nejlepsich mist, kde jsem kdy byl. Jestli porad funguje, tak se ubytuj ve Febby Homestay v prvnim patre s terasou (pred 4 lety za 15 000 rp.)
Jinak Harau Valley to je uz dal a hlavne doprava je uplne na trus, ale taky tam z Bukittingi do tech 2-3 hodin jizdy ses, nedoporucuju jako 1 denni vylet, losmen tam je, takze si to uzit takhle.

Re: Poradte co navstivit na Sumatre 13 roků 10 měsíců #803

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jestli muzu, Ikane, radit... pak z Medanu se vydej bez prutahu pres Berastagi, Kabanjahe a Kutacane do Ketambe neboli Gurah. Prespi bud v Berastagi, pokud pojedes z Medanu pozde, nebo o par hodin dale v Kutacane, pokud vyjedes brzo.

Ocitnes se na okraji solidne zachovaneho pralesa, ktery se rozprostira za rekou Alas a pak taky vsude okolo, par desitek metru od cesty, nekdy i tesne u ni. I u rangerskeho centra muzes videt nekolik druhu primatu (pardon, proste opic). Samozrejme jsou zde problemy s kacenim v chranenem uzemi parku, a nez se pri treku (na 3-4-5 dni) zanoris do lesa, ceka te asi dvouhodinovy trek policky bananovniku a kavy, a to jsi v narodnim parku... ubytovani by nemel byt problem (napr. Pondok Wisata) a nemelo by byt drahe. Zvuky motorovych pil nejsou vyloucene. Navsteva Ketambe stoji za to i bez treku...

My jsme si v roce 1999 dohodli i dvou-a-ctvrt-denni plavbu na voru po rece Alas, vychozi bod nedaleko Kutacane. Daleko nejlepsi byl prvni den. Dost opic, zoborozcu, varani na kamenech... a taky pereje. Zpet se pak muzes dopravit k jezeru Toba pres Sidikalang.

Jeste v Medanu na letisti si zkus zamluvit let se spolecnosti Mandala, z Medanu do Padangu, na odlet cca o tyden pozdeji. Nebo jestli chces, muzes jet pri ceste do PDG jet pres jezero Toba (jeho okoli se mi libi mene nez nadherna zapadni Sumatra), a pak pres noc za nejakych 15 hodin do Padangu ci Bukittinggi (mozna centralnejsi poloha nez PDG). Na zapadni Sumatre bys mohl zkusit, jak rika Don B., Maninjau treba na 3-4 dny a pak udoli Harau. Z Maninjau do Harau pojedes asi pres Bukittinggi a Payakumbuh. V Bukittinggi by mozna nebylo marne si pujcit motorku.... ale pozor, jsou to obcas velike kopce, a otrocina!!! Ale za tu volnost to stoji...

Harau a Maninjau jsou dve pekne, prirodni oblasti, kde stoji urcite za to trochu se podivat kolem.

Vic do 2 tydnu nenarves. Vynechal bych Bukit Lawang, Berastagi, a i vice dni u jezera Toba. V Medanu se ubytuj v pripade potreby v hotelu Zakia. Je to blizko letiste. Z letiste nemusis jezdit letistnim taxikem, ale za nejakych 15.000 Rp becakem nebo motorizovanym becakem. Staci vyjit ven. Jo, jeste k hotelu... dvojak s vetrakem stoji cca 32 000 Rp, což je asi 80 Kč. Nediv se ale, jestli mezitim zdrazi- tak to dneska v Indo. chodi, inflace je skoro 20%. V Padangu ti doporucit nic nemuzu, ja znam hotel Benyamin, ale stoji vic nez Zakia.

Promin ze mi to tak dlouho trvalo. Snad to ale pomuze i ostatnim.

Tok
administrator Tenggara

Re: Poradte co navstivit na Sumatre 13 roků 10 měsíců #807

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Dekuji za dobra doporuceni nektera jsem si stacil proverit i na netu. Pravdepodobne pojedu velmi podobnou trasu jako pise Tok. Akorat vynecham prelet z MEdanu do Padangu a pojedu busem do Bukittingi. Maninjau a Harau Valley si urcite nenecham ujit, to doporucuje dost lidi.
Az se vratim podelim se o zkusenosti.
Diky
Pepa
Ikan Hiu
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.404 seconds