Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Kerinci Seblat a Gunung Kerinci

Kerinci Seblat a Gunung Kerinci 9 roků 2 měsíců #2059

• Kiajaroovah
  • Kiajaroovah's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj ahoj! Chystáme se na začátku listopadu na Sumatru, konkrétně také do NP Kerinci SEblat a moc rádi bychom opravdu absolvovali výstup na sopku Kerinci - na vrchol. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Jak dlouhý je opravdu ve skutečnosti výstup? Hlavně a především - jaké vybavení je potřeba a zda se dá půjčit?? Díky, budu vděčná za jekékoli info.p.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Kerinci Seblat a Gunung Kerinci 9 roků 2 měsíců #2066

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj, nebyl jsem, doporučuju přijet a zkusit, stan bych kvůli tomu netahal. Může pršet, je třeba se dohodnout s panem Subandim v jeho ubytovně v Kersik Tuo. Na kopci jsou přístřešky v určitém stádiu rozkladu a jeden nocleh se tam asi musí dát. I když převýšení cca 2400m není nijak smrtící a dá se vyrazit možná i v noci a být dopoledne na vršku, i když je to vysoko (já lezl jen na Lawu na Jávě, které je o něco nižší, jinak další třítisícové sopky na kontě nemám). Jinak i okolí není špatné, určitě je hlavní atrakcí jezero Danau Gunung Tujuh... já tam byl za deště, ale je to krátký trek na půlden, v kráteru u jezera se pravděpodobně dá přespat. Uvítám informace po návratu...jednou se tam vrátím. NP Kerinci Seblat je na okrajích a za hranicemi vlastního parku dost zničený (nedaleko Sungaipenuh), uvnitř naopak dost neprostupný. Doporučované místo je Muko-Muko, dají se tam při určité organizaci asi udělat i nějaké treky do pralesa. Terén je ovšem strmý.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 9 roků 2 měsíců od Tok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.258 seconds