Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Berastagi, Ketambe, Toba

Berastagi, Ketambe, Toba 9 roků 10 měsíců #1945

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
minuly tyden jsme se vratili z nasi mesicni navstevy Indonesie. Byli jsme na severni Sumatre a na severnim a jiznim Sulawesi.
Na Sumatru jsme prileteli do Medanu a hned druhy den jeli do Berastagi, pak jsme pokracovali do Kutacane/Ketambe, tam 3denni trek v NP Gunung Leuser, pak letadlem spol NBA (maly letadlo asi pro 20 lidi) z Kutacane zpatky do Medanu a prejezd na kratky relax k jezeru Toba, po kterem jsme pokracovali dal na Sulawesi.
Tak kdyby nekoho zajimalo neco konretniho, sem s dotazy. Zemetreseni bylo az kdyz jsme byli uz na Sulawesi, ale pry citili chveni az v Kuala Lumpur...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Berastagi, Ketambe, Toba 9 roků 10 měsíců #1948

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jaky trek jste tam sli? A jak to tam ted vypada? Je to tam jeste zalesneno? Kdyz jsem tam byl v roce 1999, tak motorove pily dost postupovaly, a to i v narodnim parku.

Jak casto leta ten spoj do Kutacane a kolik to stalo? Prekvapuje mne, ze v Kutacane je letiste. Dik za info.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Berastagi, Ketambe, Toba 9 roků 10 měsíců #1950

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Sli jsme asi celkem klasicky tridenni trek, tzn. ze jsme vysli v Ketambe a vratili se take do Ketambe. Prvni noc jsme taborili celkem blizko u reky, druhou noc kus dal po proti proudu u hot springs (naprosta parada, prirodni whirlpool v rece, clovek si prehrazenim pramenu par kameny namicha spravnou teplotu :) ). Chodili jsme dva dny na jedne strane reky, den na druhe. Prvni den jsme videli dna orangutany, matku s mladetem, ale hodne vysoko v korunach. Pak jeste odpoledne jednoho samce, ktery nam ale utekl driv, nez jsme se k nemu stacili prodrat. Dalsi dva dny uz bohuzel zadni orangutani, ale videli jsme dva gibony, varana a pak hodne makaku a thomas leef monkeys.
Co se tyce zalesneni nemam srovnani jak to bylo driv, ale pily jsme neslyseli ani jednou a behem tri dnu jsme z dzungle nevysli, takze jsem si na odlesneni nemohl stezovat :-). Ale je pravda ze jsme spis dukladne prochazeli mensi oblast. Da se jit jeste (pry celkem narocny) 5denni trek z Kutacane do Bukit Lawang, kdybych jel priste na Sumatru, asi urcite bych to zkusil, i kdyz uz se to asi celkem prodrazi (3denni trek stoji 65-70eur na osobu, celkem neprijemne prekvapeni, pruvodci z Ketambe se dohodli na pausalni cene a nechteji vubec smlouvat, i kdyz turisti tam prakticky nejsou, byli jsme jedinni. Delsi treky, jako treba ten do BL, stoji na osobu a den jeste vic, asi pak zalezi kolik osob). Ale zase je tu vyhoda ze jsme byli jen ja, kamarad, pruvodce a jeden nosic.

Spoj lita z Kutacane do Medanu 2x tydne, ve stredu a v patek. Casy se meni, nekdy leti rano, my leteli odpoledne. Z Medanu do Kutacane to lita ve stejne dny, stejne jako z Kutacane do Banda Aceh. Cena Kutacane-Medan je 115 000,- + airport tax, let trva asi 30min. Letenku nam zarezervoval nas pruvodce pres telefon, jinak asi primo v kancelari v Kutacane (pozor, neumi anglicky). Letiste v Kutacane je opravdu miniaturni, funguje jen v tu stredu a patek, cely personal jinak sedi v kancelari v centru Kutacane.

Odp.:Berastagi, Ketambe, Toba 9 roků 1 měsíc #2020

• hang
  • hang's Avatar
  • Fresh Boarder
ahoj,

zajímaly by nás podrobnosti o tom pětidenním treku ketambe- bukit lawang, pokud je tedy znáš

konkrétně jestli tušíš něco o náročnosti, bezpečnosti (jsem trochu strašpytel:ohmy: ) a ceně takové akce - zvažujeme zařazení do našeho itineráře...

Děkuji!

Hanka

Odp.:Berastagi, Ketambe, Toba 9 roků 1 měsíc #2021

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
no bohuzel netusim o moc vic, nez jsem uz napsal. Ale pokusim se neco doplnit.

Nezacina se v Ketambe, ale v Kutacane, Ketambe je jeste asi trictvrte hodiny jizdy dal. V Kutachane je i to letiste, takze idealne tam priletet z Medanu.

Co jsem tak shanel informace pred cestou i pak u naseho pruvodce, tak narocnost by mela byt dost vysoka, alespon ve srovnani treba s tim klasickym tridennim trekem v Ketambe. Jde se neustale do kopce a z kopce, brodi se furt vodou atd. Sam pruvodce rikal, ze je to zahul.

Co se tyce bezpecnosti, tak asi je trosku vyssi z duvodu vetsi izolace v dzungli, tim padem i dal pro pripadnou pomoc. Neumim si moc predstavit, co se dela treba se zlomenou nohou uprostred cesty.

Cena by mela byt vyssi (rozpocitana na den) nez u tridenniho treku v okoli. Uz si nepamatuju, kolik to rikal, ale bylo to docela dost. Rekl bych, ze minimalne tak 150eur na osobu.

Nejaky info by se asi dalo sehnat na thorn tree foru na strankach lonely planet. Ale pred rokem jsem tam o tomhle treku nic nenasel.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.381 seconds