Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Pulau Weh - Potapeni

Pulau Weh - Potapeni 12 roků 8 měsíců #1137

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Dobry den, pratele mae nekdo zkusenosti s potapenim na Pulau Weh? Zajimaji mne jakekoli informace (pokud mozno cerstve rekneme po tsunami). V lednu tudy pry proplouvaji velrybi zraloci, videl je nekdo z Vas? Jake mate zkusenosti s mistnima bazama atd.
Dekuji
Pepa
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Pulau Weh - Potapeni 12 roků 8 měsíců #1138

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Muzu ti poradit s dopravou a ubytovanim a pripadne se šnorchlováním, ale co se týče potápění a základen, oslovil bych Aleše (Alda) - snad se tu objeví. Po tsunami se nepotápěl. Znám chlapíka z Polska, který se potápěl často před i po tsunami. Mám pátrat po kontaktu?

Základny se vyskytují v místech zvaných Gapang a Iboih a jmenují se Rubiah Tirta Divers a Lumba Lumba, pokud mne paměť neklame.

Je tam nedaleko (Sabang) prý také solidní válečná loď v 50m, při dekompresních zastávkách na tebe čeká nový vzduch.

Tok
administrator Tenggara

Re: Pulau Weh - Potapeni 12 roků 8 měsíců #1141

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Zdravim ikan gigit (hiu) :D
Je to presne tak jak rika Martin. jenom bych dodal, ze Ruhiah je na plazi Iboah a Lumba2 v Gapangu (mimochoden super na zelvy). Je to kousek od sebe, tak 2-3km, takze se a udelat vylet.
Ja mam osobne radsi Iboah. Ubytovani bud u mama nebo ve Fatime. Na potapeni tam jsou v lete docela silny proudy. Lokality tam znam pomerne dobre, protoze jsem tam delal 1998 openwater a o nekolik let pozdeji medic first aid a rescue diver. Pak jsem tak jeste pomahal pri vycviku moji byvale pritelkyne. Na podrobnosti ponoru a lokality bych se mohl podivat do logbooku. Ceny ponoru jsou hodne priznivy, 20-25$/dive.
Whaleshark se tam obcas objevi, ale je to spis velika nahoda. Sam jsem to stesti nemel. Zato na zapadni strane ostrova jsem si nadherne zasnorchloval s 4m mantama. Je uzasnej pohled plavat kolem nich, potplavat je a sledovat, jak nadherne se pohybujou u hladiny. Jinak za tim ostuvkem (Rubiah Tirta) naproti Iboah najdes urcite mureny a na zapadni casti smerem na otevrene more je zase teritorium velkych ryb jako jack fish atd..

V lednu se zase vracim do Indonesie, tak muzeme nekde zapotapet.
Alda

Re: Pulau Weh - Potapeni 12 roků 8 měsíců #1142

• Libor
  • Libor's Avatar
  • Fresh Boarder
Zdar, tusi nekdo jak dlouho jede bus Medan - Banda Aceh? (prip.cca cena?) Jsou nocni busy na teto trase bezpecne?
Jinak stranky dive centra www.lumbalumba.com jsou dost dobre, vcetne aktualnich letu do Acehu a podrobneho presunu z Acehu na Weh!
libor

Re: Pulau Weh - Potapeni 12 roků 8 měsíců #1143

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Busy z Medanu do Banda Acehu jedou asi 14 hodin, ja jsem (2005) vyjizdel v 16h odpol. a do B.A. dorazil kolem 6h rano.

Doba, kdy se stavalo, ze autobusy byly prepadavany, pasazeri vytazeni ven a bus skoncil v plamenech (vetsinou jako varovani, kdyz ridic nezaplatil tucne vypalne lokalnimu veliteli GAM), jsou nastesti davno pryc. Situace v Acehu je nyni naprosto bezpecna.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.358 seconds