Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Koupacka, pocasi v obdobi destu

Koupacka, pocasi v obdobi destu 12 roků 7 měsíců #1123

• Libor
  • Libor's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
procetl jsem na foru co se dalo (timto dekuji vsem zucastnenym za cenne rady) a poprosil bych jeste o jednu tykajici se pocasi a s tim spojene koupacky.
Chystame se na Sumatru a Javu na 6 tydnu v unoru ´07. (Nase prvni cesta do IND, z Asie jsme zatim videli Vietnam, Kambodzu, Barmu, Indii.) Rad bych do naseho cestovniho programu zaradil i dva 2-3denni "rest pointy" spojene s nejakou koupackou u more.
Na Sumatre jsem uvazoval o Pulau Nias, ale neni to vzhledem k probihajicimu obdobi destu blbost? Teoreticky vim ze bude teplo, vlhko a denne slejvak. Ale co realne, da se v tom koupat? ja vim, kdyz se chce, tak jde vse.... 8)
Na Jave premyslim o Pangandaranu - jaka je tam situace po cervencovem tsunami?, docetl jsem se tady o moznosti koupani v Pacitanu; ale opet, ma v unoru vubec smysl o tom uvazovat?
Vim ze na koupani je Bali, ale chceme hlavne videt neco ze Sumatry a Javy, to more by bylo tak navic.
diky, libor
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Koupacka, pocasi v obdobi destu 12 roků 7 měsíců #1124

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Ono to obdobi destu/sucha neni az tak striktne oddelene. Sumatru jsem procestoval nekolikrat v obou obdobich a rozdil jsem prakticky nezaznamenal. Koupat se a snorchlovat se da samozrejme i v desti, jen je treba pocitat s nizsi viditelnosti (neni to ale nejak dramaticky).
Moje oblibena vychytavka na Sumetre je Pulau Weh nedaleko Acehu. Jedno z nejpohodovejsich mist pro snorchling a diving v Indonesii.
www.iboih.com/
Po tsunami uz jsou plaze v Iboah zase v poradku.

Re: Koupacka, pocasi v obdobi destu 12 roků 6 měsíců #1125

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Na Sumatre prsi casto i v obdobi "sucha", to je pravda. Ale v obdobi destu leje vic. Napriklad v rijnu, kdy prichazeji "hlavni" deste nekdy lilo jak z prevraceneho kybliku, jindy zase pul dne bylo slunicko. Ovsem odpoledni deste byly pravidelne. Predpokladam, ze v unoru to muze byt podobne, ac i v tomto obdobi je mnohdy slunecno.

Zatim nejvetsi pravidelnost destu jsem zazil na Jave, od listopadu do brezna/dubna. Letos se ovsem opet vyskytuje v mirnejsi forme klimaticky jev El Nino, takze je to i na "odhadnutelne" Jave trochu sazka do loterie. Kazdopadne, na Sumatre zacalo letos prset v zari, ale na Jave jeste v puli listopadu prilis neprselo.

Co se tyce Pacitanu, pocitej, ze budou vlny. Jizni plaze na Jave nejsou prilis vhodne ke koupani a severni jsou zase nevalne a spinave a vlastne se na severu ani nikdo snad nekoupe.

Zlate pravidlo - pokud si nejses uplne jisty, neznamena to, ze musis menit plany rovnou, ale bud pripraven na to delat zmeny. Pribal plastenku a/nebo kup na miste destnik.

Tok
administrator Tenggara

Re: Koupacka, pocasi v obdobi destu 12 roků 6 měsíců #1127

• Libor
  • Libor's Avatar
  • Fresh Boarder
Diky za rady. Ten Pulau Weh je asi fakt dost dobry, skoda jen ze je trochu z ruky. Uvidim jak na tom budeme s casem.
A Tok ma pravdu - pokud by na Jave lilo nonstop a uz bychom toho meli plne brejle, nechavam v zaloze i presun na Bali.
cau, libor
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.282 seconds