Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Siberut, Mentawajske ostrovy

Odp.:Re: Siberut, Mentawajske ostrovy 11 roků 8 měsíců #1348

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jo, uznávám "sportovní" hodnotu tohoto počinu. Ovšem džungle není na jen na Siberutu, že :-)

Co se týče průvodce, samozřejmě je dobré jej mít, než někde bloudit... Ovšem anglicky mluvící průvodce může být pěkný lump, navyklý na túristy a když se to zkombinuje se siberutskou povahou... S několika anglicky a indonésky mluvícími průvodci jsem se na Siberutu setkal a příliš čestní mi nepřipadali. Solidní člověk na zorganizování lodi se jmenoval Dedi (Minang).

Hlavní místní "guide" se jmenuje Hendrikus a jelikož k němu mám já i mí 2 známí určité osobní výhrady, radil bych se mu vyhnout.

Mimochodem, J a Z pobřeží Siberutu je vyhlášená surfařská oblast a australští surfaři maj peněz jako želez, takže trochu mohou kazit ceny :-)

Neříkám, že Siberut je úplná "blbost", ale poznávání Indonésie bych si zrovna nevybral dva protilehlé kouty, Siberut a Baliem... Proč třeba ne něco, co je geograficky trochu blíž? Letadla sice přeletěj Indonésii za 1 den a snad si to budeš moci i dovolit, ale já bych západní a východní Indonésii nějak příliš nedoporučoval překombinovat.

Na jak dlouho plánuješ cestu?

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 11 roků 8 měsíců od Tok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Re: Siberut, Mentawajske ostrovy 11 roků 8 měsíců #1352

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Osobne bych doporucoval Seram. Pruvodce neni potreba a v pripade ze ho chces, neni problem si je skoro v kazde vesnici levne najmout. Priroda je tam az vyjimky neporusena. Nutne je jen zazadat o povoleni vstupu do Manusela parku.
Poslední Úprava: 11 roků 8 měsíců od Tok.

Odp.:Re: Siberut, Mentawajske ostrovy 11 roků 8 měsíců #1354

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj Toku,

díky za info. No já si tyto destinace vybrala, protože mě zajímají. Od Siberutu (cca 14 dní i s cestou) možná upustím a zařadím tam jiný z Mentavaj. nebo méně osídlených ostrovů. Jinak pak dál bych ráda Mt. Rinjani (3 dny) a dle času ještě Flores (cca 7 dní), pak přelet do Jayapury (3 týdny) a pak zpět do Denpasaru a odtud let do Manily (Máš nějaké typy i na Filipínách?). Tak uvidím kolik času na co vyzbyde, ale jak říkáš, přelety v Asii nejsou problém. Kde leží ostrov Seram?
Mě by samozřejmě zajímaly i jiné lokality v Indonésii, ale není tolik času tak jsem vybrala jen ty co se pro mě jeví nejzajímavější. Co by jsi tedy doporučoval v Indonésii ty? :) A kde se ti nejvíce líbilo?

Odp.:Re: Siberut, Mentawajske ostrovy 11 roků 8 měsíců #1359

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ad Seram: nebudeme Ti to úplně zjednodušovat :-) Stačí se trochu rozhlížet tady po Fóru, nebo využít vyhledávací funkci tohoto webu.

Až najdeš, můžeš položit dotaz ve správné podkategorii. Sumatra to není :-) Ještě nápověda, Seram je větší než Flores, takže jde na mapě těžko přehlédnout.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.469 seconds