Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Kam na Sumatre

Kam na Sumatre 13 roků 2 měsíců #1081

• Katka
  • Katka's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj vsem,
precetla jsem si vsechno na foru a nejak nevim, kam se mame podivat driv:-)
Priletime z Jakarty do Medanu a budeme mit tak 14 dni. Vlastne jeste nemame koupenou dalsi letenku. Celkem mame 30dni.
Tak jsme myslela, ze bychom se stihli podivat trochu po Sumatre i Jave. Co vy na to? Tok mi doporucoval zapadni Sumatra + Bali a ja se necham snadno zvyklat.

Na Sumatre bychom se nejdriv podivali do G.Leuser. No a pak nevim. mame jet busem pres Toba smer Padang nebo vanechat jezero Toba a preletet do Padangu. Pak bychom meli vic casu na krasnou zapadni Sumatru. Co doporucujete? Z Bukittingi bychom tedy pak mohi na jezero Maninjau a udoli Harau.
Diky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Kam na Sumatre 13 roků 2 měsíců #1086

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zviklat, ne zvyklat. :-)

Kombinace Z Sumatry a Bali se mi zdala jako vhodna kombinace prirody a kultury ve 2 relativne nevelkych regionech, s PODMINKOU navazujiciho leteckeho presunu Padang-Denpasar behem cca 1/2 dne. Ovsem pokud letite zpet z Jakarty, podivejte se, zda mate prostor pro zpatecni let Denpasar v Jakarta, abyste neztraceli cas presuny, nocovanim v Jakarte (velkomesto vynechat !)

Co se tyce presunu Medan-Padang: preferoval bych opet letadlo (mnoho spoju na teto lince neleta, pred rokem jeden jediny denne). V tom pripade bych pak ale zvazil, zda tech presunu neni jiz moc, JKT-Medan-Padang-JKT-Bali-JKT. Ovsem let vam usetri cas... nemusite stravit skoro 20h mezi Medanem a Zapadni Sum.

Jednodussi vylet do Leuseru je do oblasti Bukit Lawang, ale ja jsem pred nekolika lety navstivil i acezskou cast a preferuji oblast Kutacane-Ketambe. Pokud priletite do Medanu, podle denni doby se muzete dopravit do Berastagi, ci rovnou pres Kabanjahe do Kutacane a Ketambe (1 den cesty). Nasledny cca tydenni trek (?), ci alespon 3-4 dny v oblasti Gurah. Pokud byste zpet neleteli z Medanu, ale chteli jet busem, usetrite par hodin, kdyz se vratite jen do Berastagi a odtud do Prapatu (Toba), kde nasednete na bus na Z Sum. Muzete i udelat zastavku na Tobe (Samosir), ale v teto chvili se musite uz pomalu loucit s pobytem na Jave ci Bali. A mozna je to rozumne. Neplanovat posledni dva tydny a pockat, "jak se to vyvrbi". Na ceste ty dny utecou, ani nebudete vedet jak :-)

A mimochodem, pokud budete v puli zari v Padangu, mozna se potkame.

Tok
administrator Tenggara

Re: Kam na Sumatre 13 roků 2 měsíců #1092

• Katka
  • Katka's Avatar
  • Fresh Boarder
Toku,
moc dekuji za odpovedi i za gramatickou opravu. Mela bych se stydet :oops:
Vsechno jeste rozmyslime a vymyslime nejakou prijatelnou variatu, abychom nestravili vetsinu naseho pobytu nekde na letistich.

Nemohu si odpustit malou poznamku k tomu jak jsi napsal, ze jedeme do Indonesie jen na kratko - na tricet dni.
Vis vsechno je relativni. Pro vetsinu lidi je to plno casu a kolikrat si tolik dovolene ani nemohou vzit. My take musime pracovat a jsme vdecni zdravotnictvi i univerzite, ze si muzeme kazdy rok doprat nejake to cestovani.

V polovine zari asi v Padangu budeme, zatim to tak vypada.

PS: Mam shanet moskytieru? Bude do G.Leuser potreba?
Diky

Re: Kam na Sumatre 13 roků 2 měsíců #1093

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Jestli jsme se spatne pochopili:

Vim, ze clovek nemuze jen dovolenkarit a musi pracovat ve svem dzobu atd.. Z tohoto pohledu to je HODNE. Sam jsem za svou drivejsi nedlouhou pracovni karieru o dovolenou v zahranici taky bojoval. Z cca 75 dni dovolene, kterou jsem mel za minule 3 roky v Transgasu narok, jsem vybojoval 70 dni pro Indonesii. Jel jsem zpravidla pres Vanoce, to pridalo 3 dny "svatku".

Ale z pohledu cest v Indonesii, nastiveni Leuseru, mozna Toby, Z Sumatry, mozna Siberutu a nekterych mist Javy a Bali JE TO MALO, vem to jako objektivni, pocitove nezabarvenou skutecnost. Dej si klidne 3 nedele na Sumatre a posledni tyden si projed od Jakarty pres hory kolem Bandungu do Yogyi/Sola a zppet letecky. Plaz muzes zkusit v Pacitanu 3 hodiny na jih od Sola. Zaver cesty nech volnejsi. To ti radim pro tvoji dlouhou, a prece kratkou dovolenou.

Cestam zdar. Prave jsem si koupil listek do Padangu, k videni tam budu 11.9. vecer a par dni pote.

Tok
administrator Tenggara

Kam na Sumatre 11 roků 2 měsíců #1602

• modi123456
  • modi123456's Avatar
  • Junior Boarder
Takze ako som slubil, nejake info z nasej cesty po Sumatre najdete na:

dobrodruzne.sk/

ospravedlnujem sa za prevedenie stranky, je to moja prva, a tiez mi to dost dlho trvalo, ale casu nie je nazvys... :) Snad to niekomu pomoze, tak ako mne pomohla tato super stranka... dik B)
Poslední Úprava: 10 roků 6 měsíců od modi123456.

Odp.:Kam na Sumatre 11 roků 2 měsíců #1603

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Diky za odkaz. Vsiml jsem si fotek pruvodce, ktery nas premlouval k treku uz v roce 1998. Rikal si Mr. Katua. V te dobe mi pripadal jako exoticky zjev, dnes spise jako zjev neduveryhodny. Jeden z mala dlouholetych pruvodcu z Bukittinggi, kteri remeslo nepovesili na hrebik. I kdyz, tento by po vasem vypraveni vyslapu na sopku asi mel. Otazkou je, zda by se uzivil jinak. Asi ne. :unsure:

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.610 seconds