Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Pozvání Indonésana do ČR

Pozvání Indonésana do ČR 9 roků 11 měsíců #1967

• andy2
  • andy2's Avatar
  • Fresh Boarder
Zdravím! Máte někdo radu, jak postupovat při pozvání přítele z ID do Čech na návštěvu?
Poslední Úprava: 9 roků 11 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Pozvání Indonésana do ČR 9 roků 11 měsíců #1969

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ano, kdysi jsem takto postupoval - žádal o pozvání na ředitelství cizinecké policie v pražské Koněvově ul., může tam být značná fronta - bývalo to dost šílené a stále asi je. Pozvání (vyžadován speciální formulář a kolek) obdržíš, když prokážeš dostatek prostředků na pobyt cizince (cca 3000 Kč na den nebo někdy stačí mezinárodní platební karta), následně odešleš do Indonésie, většinou stačí odeslat kopii emailem - pro účely udělení víza. Pro vízum je nutné mít také rezervaci letenky atd. Pozvání na imigraci v Ruzyni zpravidla nevyžadují. Po příletu je nutné cizince zaregistrovat k přechodnému pobytu, a to do tří dnů, opět na ciz. policii. Pokud jsi mimopražská, může to být jednodušší, protože regionální úřadovny ciz. policie nebudou tak obsazené, v Praze to bývá někdy téměř boj, a to doslova - Ukrajinci a Vietnamci zcela dominují. Ty naštěstí budeš vše vyřizovat v sekci Občanů EU a jejich rodiných příslušníků, kde je nával o něco málo menší.

Pro zajímavost - nedávno jsem hovořil o zvaní cizince, s lidmi na jedné velké české ambasádě v Asii. Mají tam své zkušenosti a jelikož cizinec může lásku nebo zájem o poznání ČR jen předstírat, případy se posuzují individuálně, cizinci jsou zváni na pohovory...

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.260 seconds