Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Svatba u nás

Odp.:Svatba u nás 12 roků 10 měsíců #1746

• Kačka
  • Kačka's Avatar
  • Fresh Boarder
Tak jsem zase tady. Na té svatbě stále pracujeme, ale dost zvolna, zatím nás plně zaměstnává získání víza! Přístup naší ambasády je velice laxní, takže tu naši slavnou svatbu vidím až tak na příští rok. Chtěla jsem se ale zeptat na jinou věc. Vidím, že všechny vaše manželky žijí spokojeně tady u nás. My zatím zvažujeme, kde se nakonec usadíme natrvalo. Tak by mě zajímalo, jakou zkušenost mají vaši partneři s životem tady v Čechách, jak se jim tady líbí a co vlastně dělají, myslím, jestli měli problém najít si práci a tak. Předem moc děkuju za radu.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Svatba u nás 12 roků 9 měsíců #1790

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Omlouvám se za zpožděnou odpověď. Pokud partner umí anglicky, při hledání práce není vybíravý, tak práci najde, v uplynulých letech to nebývalo tak problematické, nyní to možná bude trochu náročnější.

Jde o to, aby se co nejrychleji aklimatizoval v praktických aspektech života a obrnil se trpělivostí, protože česká mentalita "viděna" indonéskýma očima musí být určitě docela kulturním šokem. Důležitá je čeština.

Moje manželka zatím česky moc neumí, ale hned po dvou měsících si našla docela dobrou, relativně rozumně placenou práci ve školce, kde zůstala dodnes.

Je trochu rozdíl, pokud sem přijede Indonésan či Indonésanka. Indonésanka totiž většinou není "živitelka rodiny" a může mít na starosti také rodinné záležitosti, potomstvo a tak :-)

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.319 seconds