Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Indonéský bestseller vychází v češtině

Indonéský bestseller vychází v češtině 12 roků 1 den #352

• Tenggara
  • Tenggara's Avatar
  • Administrator

Obálka nově vycházející novely Saman od spisovatelky Ayu Utami Obálka nově vycházející novely Saman od spisovatelky Ayu Utami
Obálka nově vycházející novely Saman od spisovatelky Ayu Utami

Když žárovka zhasla, znenadání cosi pocítil. Nebyly to hlasy ani zvuky, přesto mu jeho šestý smysl říkal, že v místnosti, nedaleko od něj, je ještě kdosi další. Všechny nervy se mu strachem napjaly a prsty ihned začaly hmatat po vypínači. Ve světle však nikoho neviděl. Ještě že to není žádný zloděj nebo lupič. Přesto mu srdce splašeně tlouklo. Bojím se...?

Zájemcům o indonéskou kulturu by neměl uniknout český překlad indonéské novely Saman od mladé spisovatelky Ayu Utami, který vychází 17. prosince 2007.

Read more...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Indonéský bestseller vychází v češtině 12 roků 1 den #1307

Toto vlákno je o článku: Indonéský bestseller vychází v češtině

Před několika měsíci vyšel v češtině taky výbor indonéských povídek (Kuntowijoyo, Putu Wijaya, ...) a jedné novely pod názvem "Tygr, tygr!" (Mochtar Lubis). Přeložil je Jaroslav Olša a vydalo nakladatelství Gutenberg v edici Kontinenty.

Recenze například na Literárkách: www.literarky.cz/?p=clanek&id=4149

Technická: v Praze již téměř není k sehnání, o pár výtiscích vím ještě v knihkupectví v Labuti.

Odp.:Indonéský bestseller vychází v češtině 11 roků 11 měsíců #1309

Plus: Sotva jste zaklapli jednu indonéskou knihu, můžete se těšit na další.

Rada hlavního města Prahy se 4. prosince rozhodla podpořit vydání dětské knihy "Smaragdové ostrovy – lidové pohádky, legendy a bajky Indonésie".

Knihu napsala Marie Rivai a bude barevně ilustrována Václavem Sikou.

Odp.:Indonéský bestseller vychází v češtině 11 roků 11 měsíců #1312

• juwita malam
  • juwita malam's Avatar
  • Fresh Boarder
Tato kniha je jedna z nejlepších které jsem v poslední době četla. Výborný překlad. Vřela doporučuji!

Odp.:Indonéský bestseller vychází v češtině 11 roků 10 měsíců #1326

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Také jsem zakoupil a přečetl a mohu jen doporučit. Určitě všem lidem, kteří se o Indonésii zajímají.
pepa

Odp.:Indonéský bestseller vychází v češtině 11 roků 10 měsíců #1332

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ještě jsem překlad nečetl (knihu jsem četl v angličtině)...ale po přečtení několikastránkové ukázky věřím, že Libor odvedl velmi dobrou práci.

Jeho překlad je ceněn i v české komunitě Indonésanů, nejen proto, že kromě holandštiny, angličtiny, francouzštiny v jiném jazyce tuším nevyšel.

S překladatelem Liborem, který se stává spolupracovníkem Tenggary, jsme v kontaktu a snad můžeme i prozradit, že by nemělo zůstat u jednoho jediného překladu a měla by časem přijít další zajímavá kniha.

Mimochodem, co říkáte stylu psaní A. Utami? Nepřekvapil Vás (tak jako mne) víceméně volný, do ztracena vyznělý konec..? Jelikož nemám moc zkušenosti s indonéskou literaturou, nevím, zda je to styl autorky, či obecněji indonéský styl.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.514 seconds