Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Výběr pojistky na cesty je nadlidský úkol

Výběr pojistky na cesty je nadlidský úkol 13 roků 4 měsíců #378

• n3t
  • n3t's Avatar
  • Moderator

Chystáte se vyjet do zahraničí a pro tento pobyt si chcete smluvit takové zdravotní pojištění, které bude co nejlépe odpovídat rizikům spojeným s cílovou destinací? Rozhodli jste se, že si sami porovnáte ceny a podmínky jednotlivých pojistek a najdete si tu nejvýhodnější? Pak se připravte na to, že telefonát či osobní návštěva pojišťoven, popřípadě jejich internetových stránek, rozhodně nestačí.

Read more...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Výběr pojistky na cesty je nadlidský úkol 12 roků 1 týden #1166

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Toto vlákno je o článku: Výběr pojistky na cesty je nadlidský úkol

Starší komentáře (omlouváme se za tento "netradiční" způsob přenesení ze starší verze webu):

Komentář ze dne: 14.08.2006 14:23:59 Reagovat
Autor: Ales Vostrak (@)
Titulek: Pojisteni

Obecne v Indonesii je zdravotni pece pomerne levna. Na vetsinu mensich urazu se mi proto ani nevyplati obtelefonovavat pojistovny s pojistnym plnenim. Povetsinou tedy pouzivam pouze pojisteni z platebni karty (max.3mesice). Osobni zkusenosti s plnenim mam pozitivni. U pojistovny Amsico (Komercni Banka) stacilo az po navratu nahlasit udalost s tim, ze jsem jim dolozil original a preklad vsech uctu spojenych s lecbou. Preklad jsem delal sam s tim, ze jsem jen podepsal, ze za spravnost prekladu nesu odpovednost - nebylo vyzadovano uredni potvrzeni.
Spousta urazu se ale, co cert nechtel :-), stane pri sportovnich aktivitach nepekne oznacovanych pojistovnami jako "adrealinove, rizikove" atd... na ktere se uz bezne pojisteni nevztahuje.
V tomto pripade pouzivam pojistovnu Victoria, ktera je nejlevnejsi napriklad na sport. Ma 2 urovne rizikovosti aktivit. Potapeni, vysokohorska turistika atd.. je za priplatek 50% a letani 100% oproti bezne pojistce.
Pokud bych potreboval hlavne potapeni a celorocni aktivity, tak je jednoznacne nejlepsi program DAN
www.diversalertnetwork.org/ , ktery navic ze zisku sponzoruje vyzkum bezpecnosti potapeni a navic se da sjednat primo v cechach.
Na rocni pobyt v Indonesii bez zvyseneho rizika bych ale pouzil mistni pojisteni. Vetsina bohatych Cinanu ma sjednano v Indonesii klasicke komercni zdravotni pojisteni, ktere je samozrejme levnejsi nez jakekoli cestovni. Serioznich mezinarodnich pojistoven pusobicich na uzemi Indonesie je dost.

Komentář ze dne: 14.08.2006 20:19:58 Reagovat
Autor: Tok (tok(at)tenggara(dot)net)
Titulek: Pojisteni...

Ja si take myslim ze zkoumat okolnosti jako "v dobe teroristickeho utoku mne bodne komar a onemocnim malarii, kryje to pojistka?" nema prilis vyznam.

Kdysi jsem zaslechl, ze zdrav.pojisteni u pojistovny Allianz stoji na rok 2-3 mil.Rp. To by zase nebyl takovy rozdil od nasich cen.

Ale pravda, mohl uz jsem se uz davno zeptat, kolik je to presne...

Komentář ze dne:
16.08.2006 20:05:16
Autor: Ales Vostrak (@)
Titulek: Pojisteni

Tak se zkus zeptat na aktualni info Martine. Par lidem tady by to urcite pomohlo. Jo, mluvil jsem o cenach pojistek s Tirsou a ta nic nevi.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 12 roků 1 týden od Tok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.351 seconds