Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Počasí a podnebí v Indonésii

Počasí a podnebí v Indonésii 13 roků 6 měsíců #1158

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3

Bouře u ostrova Kei Kecil. Foto: Martin Točík Bouře u ostrova Kei Kecil. Foto: Martin Točík
Bouře u ostrova Kei Kecil. Foto: Martin Točík

Plánujete-li cestu do Indonésie, asi Vás poměrně záhy napadne otázka: jaké mohu očekávat počasí? Mám očekávat vedro k zalknutí či tropické lijáky, které mi znemožní „vystrčit nos" na ulici? Mohu cestu naplánovat tak, abych se vyhnul těmto potížím? Mám si připravit nějaké zvláštní vybavení? Na tyto i další otázky by Vám měl pomoci nalézt odpověď tento článek.

Read more...

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Počasí a podnebí v Indonésii 11 roků 11 měsíců #2115

• n3t
  • n3t's Avatar
  • Moderator
Toto vlákno je o článku: Počasí a podnebí v Indonésii

Starší komentáře (omlouváme se za tento "netradiční" způsob přenesení ze starší verze webu):

Komentář ze dne: 03.06.2006 12:58:08
Autor: Viki ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )
Titulek: Období sucha vs. období dešťů

Ahoj,

tímto bych si chtěla ověřit tvé rozdělení podnebí v Indonesii, jelikož mne zarazilo, že jsi jako období dešťů označil právě listopad - březen. V jiném odkazu jsem viděla toto období jako období sucha a i ve většině subtropů a tropů tomu tak je. Je indonesie nějakou výjimkou v tomto případě? :-)

Díky za info.

Komentář ze dne: 16.06.2006 11:31:15
Autor: Martin Tocik (@)
Titulek: Re: Období sucha vs. období dešťů

V jakem odkazu jsi to videla jako obdobi sucha? Docela by mne to zajimalo... tezko se to tykalo Indonesie. V Thajsku, v Indii apod. je to jinak, v tom mas pravdu.... Ale jak presne funguji monzuny v oblasti Asie, Indickeho oceanu a v Australii, to bohuzel nevim. Nezapomen, ze zemepisna sirka i delka Indonesie a napr. Indie (kde jsou moznuny ponekud prevracene) je docela rozdilna, proto se muzou lisit i smery prevazujicich vetru v tom kterem obdobi.

V Indonesii skutecne nejvic prsi od listopadu do brezna, nejmene dejme tomu od cervna do srpna, zalezi na tom kde... totalni vyjimkou je napriklad oblast strednich Moluk (Ambon).

Komentář ze dne: 14.11.2006 17:54:09
Autor: city ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )
Titulek: komentář

Diky moc dostala jsem kvuli vam 1 ve škole !
Poslední Úprava: 11 roků 10 měsíců od Tenggara.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.449 seconds