Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Nákup knih přes Internet

Nákup knih přes Internet 14 roků 9 měsíců #204

• Sona
  • Sona's Avatar
  • Administrator
Máte někdo zkušenosti s nákupem knih přes Internet (např. amazon.com)? Zajímalo by mě hlavně, na kolik vyjde poštovné a jak dlouho trvá doručení. Jak je to s nákupem used books? Díky za odpověď. Sona
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Nákup knih přes Internet 14 roků 9 měsíců #206

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Možností, jak koupit knihy o Indo v zahraničí, je několik, a docela tuto možnost doporučuji, protože u nás nic slušného skoro nevychází.

www.amazon.com: Klasika, vyzkoušené. Dobré vždy pro prvotní hledání/ orientaci. Mají skoro všechno, ale potíž je v tom, že knihy z druhé ruky (většinou se jedná jen o knihy, které se někde válely ve skladu nebo v knihovně, žádné saláty) neposílají na adresy ve střední Evropě. Pokud ovšem najdete nějakou knihu, kterou má přímo Amazon (poznáš to jednoduše) a její cena se neodlišuje příliš od "used & new" ze sítě spolupracujících prodejců, poštovné stojí cca 9$ za první knihu a 4.5$ za každou další. Expres samozřejmě za příplatek, putuje to z USA cca 2 týdny. Pokud ovšem mají "used books" výrazně levnější než přímo od Amazonu, nebo se také stává, že to na Amazonu vůbec nemají, jedná-li se o starší titul, musíš zkusit jiné prodejce, kteří to do ČR pošlou (Alibris, Abebooks)

Upozorňuji, že Amazon má na skladě hlavně nové či nepříliš vzácné "mainstream" knihy.

www.alibris.com: Poštovné za jakoukoliv knihu (novou či použitou) stojí 7.50$, ať kupuješ 1 nebo 5ks. Mají leccos, stačí si to najít napřed na Amazonu a pak zkusit to samé na Alibris. Nevýhodou je, že jsou docela pomalí. (3-5 týdnů z USA). Vyzkoušené.

www.abebooks.com: Tuším, že jsou to Kanaďané. Used books vedou. Poštovné je stejné jako u Amazonu, posílají docela rychle, zvláště u knih, které prodávají prodejci z Británie. Pozor ovšem, poštovné ve výši 4.50$ za druhou knihu je jen tehdy, pokud je od stejného partnerského prodejce jako ta první, jedná se vždy o virtuální síť! Často je to tak, že malé knihkupectví třeba vyprodává přebytky, a pošle informaci jak do Amazon, tak do Alibris ci Abebooks. Zkrátka, poštovné je 9$ nebo 9.50$ za knihu, protože málokdy se podaří, aby prodejce měl 2 tituly, po kterých toužíte - a často ani nevíte, jaké tituly má, protože to jde špatně zjistit.

Dále je tu www.amazon.co.uk - britská verze
Někdy mají kousky, které v USA nemají. Zatím jsem je nezkoušel, ale právě se o to snažím, mají jeden poslední výtisk knihy, kterou bych chtěl, tak se snažím, aby mi ji někdo nevyfoukl.

Taky je možné zjistit e-mail prodejce, nechat být Amazon Amazonem a domluvit si to s prodejcem e-mailem. Problémem je platba, ale snad to jde přes PayPal. Musím to také vyzkoušet.

Mimochodem, na Amazonu lze knihy nejen kupovat, ale i prodávat.

Daší dotazy sem :)

Tok
administrator Tenggara

Re: Nákup knih přes Internet 14 roků 8 měsíců #220

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Padl tady termin PayPal, me byl tenhle způsob doručení peněz nekolikrát nabídnut, ale vždycky jsem narazil na to, že PayPal v ČR "nefunguje" nebo tak něco, zkus se k tomu prosim nějak vyjádřit... Jinak já se snažím vždycky shánět knížky přes lidi, z ČR, kteří pracují/studují "na Západě", v Anglii se dají sehnat/objednat téměř "všechny" knížky přes velký knihkupectví jako je Waterstones nebo Borders.
::professional londo::

Odp.:Nákup knih přes Internet 11 roků 5 měsíců #1556

• Jan Polívka
  • Jan Polívka's Avatar
  • Fresh Boarder
S amazon.com zkušenost nemám, zatím jsem vždy když jsem sháněl nějakou zahraniční knihu využíval služeb Starman Bohemia bohemia.starman.net/cz/home.aspx a jsem s jejich službami spokojen. Ceny byli nakonec vždy nižší než na amazon.com
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.526 seconds