Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Indonéština v Čechách a na Moravě

Indonéština v Čechách a na Moravě 14 roků 5 měsíců #572

• Lucie
  • Lucie's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahojky, v neděli jsem se vrátila z třítýdenní cesty po Indonésii a jsem naprosto nadšená. Nevíte někdo náhodou, kde je možno studovat indonéštinu? Díky moc za informace čauky Lucie
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Indonéština v Čechách a na Moravě 14 roků 5 měsíců #573

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Pokud vím, mnoho možností bohužel není. Jak praví jiný příspěvek, obor indonéština na FF UK pomalu zaniká. Buď se přes toto fórum můžeš pokusit najít nějakého soukromého učitele nebo učitelku, a nebo zkusit nějakou jazykovou školu. Určitě alespoň jedna možnost v Praze existuje, ale sám bych po tom musel pátrat.

Nejlepší pro studium jazyka je naučit se základy tady doma (do fáze "mírně pokročilý" - tj. více než Terima kasih a Selamat sore),
a pak trénovat a trénovat a trénovat v Indonésii.

Tok
administrator Tenggara

Re: Indonéština v Čechách a na Moravě 14 roků 5 měsíců #605

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Cau,
mam teke zajem o studium indonestiny, doma mi to samotnemu moc nejde, pritom to neni slozity jazyk. Uz jsem byl domluven s Misou Kupkovou, ale odjela do Acehu. Ze by se podarilo premluvit treba Sonu? kdysi tuto moznost nevyloucila.
Pepa

Re: Indonéština v Čechách a na Moravě 14 roků 5 měsíců #607

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
No, Sono, to je slovo do pranice... Nebo AnickaZ? Kdyby byli treba 2-3 zacatecnici, tak to uz je rentabilni pro obe strany...

Tok
administrator Tenggara

Re: Indonéština v Čechách a na Moravě 14 roků 3 měsíců #657

• Kapybara
  • Kapybara's Avatar
Byla jsem nekolik tydnu v Belgii s nekolika holkama z Jakarty. A musim rict ze me Indoneština strasne zaujala, takze jsem nakoupila nekolik nizozemsko-indoneskych ucebnic, knih a slovniku.
Rada bych se naucila dobre indonesky, bohuzel bych potrebovala alespon ze zacatku s nekym cvicit vyslovnost. Nevite o nekom v Brne? Dekuju za rady, pomoc. Dekuju.

Re: Indonéština v Čechách a na Moravě 14 roků 3 měsíců #663

• Sona
  • Sona's Avatar
  • Administrator
Bohužel o nikom v Brně nevím, ale pokusím se zjistit, jestli někde v blízkosti nežije nějaký Indonésan ci Indonésanka.

Výslovnost a gramatiku však můžeš zatim cvičit s pomoci internetu. Zkus se podívat na následující odkazy uvedené na mé osobní stránce sonacermakova.hyperlink.cz

web.uvic.ca/hrd/indonesian/index.htm
- nepostradatelná stránka pro všechny, kdo se začínají učit indonéštinu. Stránka poskytuje možnosti interaktivních cvičení, kde si student procvičí základní slovní zásobu, gramatiku a větnou skladbu. Každá ze čtrnácti lekcí obsahuje různorodá cvičení, např. kvízy, kde student vybírá z nabízených možností správnou odpověď nebo vyplňuje správná slova do mezer v indonéských větách. Navíc jsou všechna cvičení a články doplněny audio nahrávkou, která studentovi umožňuje kontrolu správné výslovnosti. Stránka je kromě úvodního vysvětlení celá v indonéštině.

iteslj.org/v/in/basic_words.html
- stránka na procvičení slovíček

www.seasite.niu.edu/Indonesian
- stránka Northern Illinois University se spoustou ilustrovaných slovíček, článů, z nichž některé je možné i poslouchat.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.413 seconds