Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Chci se učit

Chci se učit 11 roků 10 měsíců #1328

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Po čase obnovuji stejné téma, nevíte o někom, kdo by byl ochoten vyučovat indonéštinu tady u nás? Nepřidal by se někdo, aby byl případně kurs pro vyučujícího atraktivnější?
terima kasih banyak.
pepa
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Chci se učit 11 roků 10 měsíců #1330

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj Ikane !

Bohužel, stále to nevypadá, že by mohla být indonéština obnovena nějakým systematickým způsobem. Nyní už několik let (zřejmě) neexistuje žádný kurs. Výuka probíhá pouze způsobem soukromé výuky..

Zkusím se zeptat lidí na ambasádě, zda například nějaký takový kurs nezvažují, ale nevidím to příliš reálně.

Zkusím se také zeptat manželky, zda by nechtěla učit, případně někdo z mých známých (já sám si moc nevěřím, mohu učit víceméně jen základy, protože na pokročilejší úrovni mluvím s chybama - ale promyslím to).

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Chci se učit 11 roků 10 měsíců #1331

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Ja bych bral i soukromeho lektora. Nevis o nekom?

Odp.:Chci se učit 11 roků 10 měsíců #1333

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
No, můžu se různě pozeptat, sem tam nějaký tip mám a můžu začít v naší rodině,... ale chci se zeptat na tohle: chtěl by ses učit u rodilého mluvčího, který/která neumí třeba moc česky, nebo naopak u Čecha/ Češky, co nemá indonéštinu jako mateřský jazyk, ale může vysvětlit a zodpovědět různé věci česky? Snad by se našel i rodilý Indonésan s češtinou... Myslím, že důležitá je pedagogická kvalita. Zkusím o tom popřemýšlet, kdo by byl pro tebe nejlepší.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Chci se učit 11 roků 10 měsíců #1336

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Po pravde je mi to celkem jedno, nejde mi o dokonalou znalost jazyka. Spis se potrebuji jakkoli domluvit, kdyz to bude potreba.

Odp.:Chci se učit 11 roků 10 měsíců #1402

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Nikdy jsem dosud neučil, ale možná bych ti mohl být schopen vysvětlit základy včetně základní gramatiky, kterou člověk bez trochy systematické snahy jen tak nepochytí.

Moje manželka se chce začít učit intenzivněji česky, takže asi nebude mít možnost.

Jsou tu ovšem ještě další bývalí indonéštináři či indonéské manželky. Bohužel doposud nevím, kdo a jak by mohl mít čas.

Odjíždíš do Indonésie teď někdy v dohledné době, že bys potřeboval trochu aktuálního procvičování?

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.368 seconds