Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Darmasiswa & studium v Indonésii

Darmasiswa & studium v Indonésii 14 roků 5 měsíců #1554

• Jan Polívka
  • Jan Polívka's Avatar
  • Fresh Boarder
Dnes jedu na indonéské velvyslanectví, kde bych se měl dozvědět podrobnosti o mém pobytu, který by měl začít letos na podzim (koncem léta). Vzhledem k tomu, že mám přislíben další grant/stipendium na tento pobyt z mojí domovské univerzity, by měl zajímalo, jak moc je život v Indonesii (konkrétně na Bali v Denpasaru) náročný po finanční stránce. Jinak určitě, v případě, že se vše povede a já do Indonesie skutečně vyjedu, budu ochotně o mém pobytu podávat zprávy (měl bych studovat tradiční tance, tak jsem celkem zvědav)
Poslední Úprava: 14 roků 5 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Darmasiswa na Bali 14 roků 5 měsíců #1555

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Život v Denpasaru na Bali je o něco dražší než třeba na střední nebo východní Jávě. Lidé, kteří bydleli na Bali si většinou trochu stěžovali na dražší živobytí. Stipendium, které je v poslední době (cca 2 roky) 1 mil.Rp (necelé 2 000 Kč) stačí většinou na ubytování, základní jídlo (pouliční stravování, např. u javánských warungů - nikoliv restaurace! - a příležitostné samozásobování v supermarketu) plus MHD (v Denpasaru moc neexistuje) nebo benzín do motorky. Záleží, jaké seženeš ubytování a jaký "standard" si obecně dopřáváš. Předběžný závěr (než se slova ujme Marcela nebo někdo povolanější): s oficiálním stipendiem se vyžít dá - základní živobytí je levné - ale neměl bys na to spoléhat. Pro pohodlnější život počítej jednou tolik, i tak se při kupní síle Kč vůči rupii jedná o velmi nízké náklady.

Pro cestování mimo svůj ostrov si samozřejmě musíš připravit další prostředky.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Darmasiswa na Bali 13 roků 2 měsíců #1928

• nikolpok
  • nikolpok's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli je možné si zažádat o školy na 2 ruzných místech v rámci Darmasiswy? Jestli je možné například strávit první semestr na Sulawesi a druhý na Jávě? je to možné?
díky

Odp.:Darmasiswa na Bali 13 roků 2 měsíců #1929

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
To si nejsem opravdu jistý, pokud ano, tak asi až na místě, v Indonésii, po konzultacích s lidmi z ministerstva, případně se zástupci univerzit. Myslím, že někdo takto již přestupoval, ale na tuhle otázku asi není "standardní" odpověď. Za otázku na ambasádě Indonésie v Praze zřejmě také nic nedáš. Pokud ale už v Indo. jsi, řeš to konzultací s konkrétními lidmi.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Darmasiswa & studium v Indonésii 12 roků 5 měsíců #1993

• Kiajaroovah
  • Kiajaroovah's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj! Taky se zajímám o stejnou věc - zajímá mě, zda je nutné studovat nějakou uměleckou univerzitu nebo co je za podmínky...Díky moc!

Odp.:Darmasiswa & studium v Indonésii 12 roků 5 měsíců #1994

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Studijní programem v rámci programu dharmasiswa je buď nějaká umělecká disciplína (hudba, tanec, divadlo, atd.), nebo jazyk. Za zvláštních podmínek to může být i nějaká vědní disciplína, ale pro tu je dobré znát jazyk (antropologie, napadá mne).

Malá poznámka: pokud chcete alespoň trochu seriózně studovat, doporučuju pobyt na Jávě, Bali a solidní tradici má i západní Sumatra, naopak na univerzitu někde na Kalimantanu bych se kvůli jazyku moc nehnal.

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.291 seconds