Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Darmasiswa & studium v Indonésii

Darmasiswa & studium v Indonésii 15 roků 5 dní #1280

• MSK
  • MSK's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má zkušenost s programem Darmasiswa, příp. někdo, kdo studoval na VŠ v Indonésii, a byl by ochoten/ochotna se podělit o své zkušenosti?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Darmasiswa & studium v Indonésii 15 roků 5 dní #1281

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ano, někdo tu je, třeba já :-) a vzpomenu si i na mnoho dalších.
Co bys potřebovala vědět?

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Re: Darmasiswa & studium v Indonésii 14 roků 8 měsíců #1301

• Markéta
  • Markéta's Avatar
  • Fresh Boarder
Zajímalo by mne, jak probíhal administrativní proces přihlášení, kde jsi byl, jaké to bylo, zda by jsi jel znovu, s čím jsi se musel potýkat /negativní zkušenosti??/, co by jsi doporučil jako mazák?

Odp.:Re: Darmasiswa & studium v Indonésii 14 roků 8 měsíců #1302

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
"Administrativní proces přihlášení" probíhal poměrně jednoduše, v lednu jsem odevzdal přihlášku s motivačním dopisem a papírem od lékaře... v květnu jsem se dozvěděl, že mne neberou, ale hned v červnu jsem se dostal "na odvolání". ;)

"Studoval" jsem indonéštinu na UNS Surakarta (Solo).

Zda bych jel ještě jednou? Už asi ne, i když kolegyně Soňa je na Jávě letos už potřetí, program se totiž rozrostl do mohutných rozměrů, po Indonésii se rozprchlo 4x více studentů než ještě před 2-3 lety, a jsou problémy se zaplněním míst.

Už jsem odpovídal jisté slečně mailem na podobné otázky... a tak se pokusím přislíbit článek o programu dharmasiswa... máme nový web a málo nového obsahu :( - článek o programu dharmasiswa by určitě čtenáři uvítali, ne?

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Darmasiswa & studium v Indonésii 14 roků 8 měsíců #1304

• Markéta
  • Markéta's Avatar
  • Fresh Boarder
Mám brát přislíbení článku jako utnutí mých dalších otázek? ;) Pokud ne, tak tu univerzitu si volíš ty jako žadatel a domlouváš si přijetí, nebo jsi někam "přidělen"? Právě proto, že se blíží termín, tak se ptám, rozhoduju se o další etapě života a nechci udělat nějaký kotrmelec z neinformovanosti. Myslíš, že bych mohla nějak kontaktovat tvou kolegyni Soňu?

Odp.:Darmasiswa & studium v Indonésii 14 roků 8 měsíců #1305

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Rozhodně to neber jako žádné utnutí. I když si univerzitu můžeš sama zvolit, nemusí Ti být vůbec přiklepnuta. Proces selekce je velmi neprůhledný, víceméně záleží na tom, jak se komu budeš líbit a jaká bude zrovna konkurence. Nejraději mají, když napíšeš v jednoduché angličtině nebo indonéštině něco o přátelství mezi národy a poznávání kultury. Správně by ti měli podat informace lidi z ambasády, ale sami o tom, jak probíhá program v praxi, nemají sebemenší tušení. Kontakt na Soňu ti pošlu, není co skrývat, ostatně zde na Fóru ho také někde najdeš.

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.366 seconds