Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

 • Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
 • Strana:
 • 1

TÉMA: Festival asijského filmu

Festival asijského filmu 16 roků 9 měsíců #789

 • Sona
 • Sona's Avatar
 • OFFLINE
 • Administrator
 • Příspěvky: 219
 • Karma: 0
A je to tady: první filmový festival zaměřený pouze a jenom na kinematografii Asie.

Po pravidelném promítání asijských filmů v rámci Febiofestu a dalších filmových přehlídek se konečně dostává jedné z nejrychleji rostoucích světových kinematografií dostatečného prostoru i v České republice v rámci samostatného festivalu. Týdenní festival Filmasia, který se koná ve dvou z hlediska dramaturgie nejzajímavějších a nejodvážnějších pražských kinech - kinu Světozor a kinu Aero, představí filmy čínské, korejské, japonské, thajské, singapurské a malajské produkce. Pro návštěvníky těchto stránek budou jistě nejzajímavější tituly režisérů ze zemí Jihovýchodní Asie . Takže které filmy si nenechat ujít?

The Beautiful Washing Machine - režisér James Lee
Malajsie
Taohova pračka z bazaru má svůj vlastní rozum. Začne si prát, kdy se jí zachce, a stejně záhadně se i vypíná. Když Taoh objeví skrytou duši svého temperamentního sluhy, začne ji používat i k jiným domácím potřebám a nakonec ji začne pronajímat i cizím lidem. Když si ji k sobě domů vezme ovdovělý Mr. Wong, jeho syn se ji okamžitě snaží svést, zatímco jeho dcera začíná tušit, že něco není v pořádku. Každopádně je v této černočerné komedii o praní různých druhů špinavého prádla pračka nejnormálnější postavou. Film získal Cenu za nejlepší celovečerní film a Cenu FIPRESCI na letošním festivalu v Bangkoku.
Uvádí kino Aero v úterý 6. prosince od 18 hodin.

The Big Durian - režie Amir Muhammad
Malajsie
V noci 18. října 1987 se jeden nepříčetný voják rozhodl zastřílet si ze své M16 v jedné ze čtvrtí Kualau Lumpuru. tato solitérská akce vyvolala paniku po celém městě a spustila vlnu rasových nepokojů. O devět dní později zasáhla armáda v rámci operace "Lalang". V následujících měsících se citelně proměnil vztah malajsijské veřejnosti k policii, médiím, soudům, monarchii a politice. Proč to udělal? Co bylo příčinou tak radikální odezvy veřejnosti na obyčejný kriminální čin? Co se dělo dál? Na to vše se tento film, pohybující se na hranicíh fikce, dokumentu a fake cinema, pokouší najít odpověď.
Uvádí kino Světozor v neděli 4. prosince od 13.30 a kino Aero ve středu 7. prosince od 18 hodin.

Sanctuary - režie Yuhang Ho
Malajsie
Lai je gambler, který traví všechen svůj čas u kulečníku. See tráví většinu svého času v práci u kopírky. Starý muž se stará o svého nemocného přítele v domově důchodců. See by chtěla navázat na téměř zapomenuté přátelství se starým mužem a chtěla by také rozmluvit Laiovi jeho sázkařskou vášeň. Mohou však tito tři lidé k sobě znovu najít cestu? Režisér Ho natočil klidný až letargický film s velmi osobitou atmosférou. Dokázal se tak nejen vypořádat se svými vzory, režiséry Hou Hsiao-Hsienem a Wong Kar-Waiem, ale také se těmto mistrům vyrovnat a odnést si Zvláštní uznání poroty z festivalů v Rotterdamu (2005) a v Pusanu (2004).
Uvádí kino Světozor v neděli 4. prosince od 15 hodin a kino Aero v pondělí 5. prosince od 18 hodin.


Sepet - režie Yasmin Ahmad
Malajsie
Devatenáctiletý Ah Loong prodává na trhu pirátská DVD. Není to ovšem žádný beznadějný sociální případ z chudinské čtvrti, jeho největším koníčkem je čtení a psaní básní. Jeho život se však radikálně změní ve chvíli, kdy se u jeho stánku zastaví šestnáctileté dívka, aby nakoupila pár Wong Kar-Waiových filmů. Režisérek v muslimských společnostech není mnoho, Yasmin Ahmad je navíc talent a nebojí se pustit do kontroverzních témat. Její jemný příběh zapovězené lásky v sobě skrývá nejen osobní, ale i politickou dimenzi. Film byl oceněn hlavní cenou na festivalu ženského filmu ve francouzském Creteil (2005).
Uvádí kino Aero v sobotu 3. prosince od 18 hodin.

Shutter - režie Banjong Parkpoom, Pisanthanakun Wongpoon
Thajsko
Uvádí kino Světozor v pondělí 6. prosince od 19.30.

Cages - režie Graham Streeter
Singapur
Ali měla ve vztazích vždy smůlu. Tentokrát dokonce skončila na ulici a nemá kam jít. Spolu se svým sedmiletým slepým synem se tedy musí uchýlit k muži, s nímž už do smrti nechtěla mít nic společného, ke svému otci Tanovi. Až těd po dvaceti letech se Tan dozvídá překvapivé tajemství své dcery. Film Cages je silným poetickým příběhem o překvapivých životních situacích, ve kterých se ocitají Ali, její syn a její otec. Zatímco rodina a tradice jsou svázany konvencemi, láska a naděje jsou všude stejné. Moderní Singapur se totiž mění a spolu s ním se musejí změnit i lidé, kteří v něm žijí.
Uvádí kino Světozor v sobotu 3. prosince od 17 hodin.

Krátké filmy - Malajsie
Uvádí kino Světozor v úterý 6. prosince od 20 hodin.


zdroj: http://www.filmasia.cz/
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
 • Strana:
 • 1
Time to create page: 0.352 seconds