Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Jak je (ne)bezpečno v Kuala Lumpur ?

Jak je (ne)bezpečno v Kuala Lumpur ? 14 roků 5 měsíců #25

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Nechci nikoho děsit, že Kuala Lumpur (KL) je gangsterská metropole - není. Je ale dobré mít se na pozoru. Já jsem po malé chvilce zaváhání, při večerní prohlídce centra v rámci mezipřistání na cestě z Indonésie, přišel o videokameru i s nahraným materiálem.

A jak se to stalo? Klasika. Jdu po kraji silnice s hlavou otočenou k nebi, kde svítí světla 2.nejvyšší budovy světa, Petronas Tower. Vtom za mnou hluk, stín, cítím prudké škubnutí, a kameru už odváží gauner na motorce. Veškeré pronásledování marné, policisté mi potvrdili, že nejsem první a zřejmě ani nebudu poslední.

Ponaučení: buďte ve velkých městech, ať už v Jakartě, KL, Manile nebo Surabayi ostražití ! Vyjímkou je možná pouze Singapur. Lump si vás vyhlídne, když to nejméně čekáte - tak mu aspoň nezavdejte příležitost a noste prachy a doklady dobře schované (v tlačenicích na ně pořád myslete) a foťáky a kamery přes rameno !

Digitální data si zálohujte, kde to jen jde (ve městech to už nebývá problém, dělá to každý slušný minilab), a všechny exponované filmy nebo videokazety noste mimo příslušnou brašnu... já jsem želel více než digitální kamery právě zajímavých záběrů!

Tok

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.301 seconds