Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Nakupy v Singapuru - vraceni dane

Nakupy v Singapuru - vraceni dane 12 roků 9 měsíců #1119

• fajner
  • fajner's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,

mate nekdo zkusenosti s nakupovanim v Singapuru? Nekde jsem slysel ze na letisti pri odletu je moznost vraceni nejake dane po predlozeni uctenek. Vite o tom nekdo neco??

Zjima me predevsim fototechnika, predpokladam ze by mela vychazet levneji nez v Indonesii...

Jedu si tam pro dalsi vizum, predpokladam, ze by se to nemelo moc lisit od me zkusenosti v KL, ale presto nemate nekdo nejake uzitecne rady tipy ohledne Indoneskeho velvyslanectvi v Singapuru?

Diky,

Fajner
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Nakupy v Singapuru - vraceni dane 12 roků 9 měsíců #1120

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jedna se o 5% GST cili general sales tax (druh VAT). Nevrati ti ale celych 5% ale asi 3% a myslim, ze dan ti vrati tehdy, prevysi-li urcitou castku. Nepletu-li se, tak 300 SGD. Ale teke by mne to zajimalo. Jelikoz ja jsem si tam koupil pouze levny discman, dan k vraceni byla 8 SGD a tak mi rekli, ze to plati sice neomezene dlouho a ze se to nacita k dalsim vratkam, ale ted ze mi to nedaji. Ale fakt jsem to mohl poplest a asi nejlepe by to vedel "cmoud" Adam.

Myslim ze stejne dobre nakupy fototechniky jsou v JKT pres www.ek-gadgets.com, zaslou ti to zdarma i na Bali.

Ambasadu KBRI v SIN neznam, ale v Penangu byla tuze dobra. :-)

Tok
administrator Tenggara

Re: Nakupy v Singapuru - vraceni dane 12 roků 9 měsíců #1121

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder

Re: Nakupy v Singapuru - vraceni dane 12 roků 9 měsíců #1122

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Driv se penize za GST (singapore tax) posilali zpetne ucet s tim, ze jsem jim nechal cislo visa karty. Na letisti ve venkovni hale se vyplnil formular a vhodil do krabice. Asi za mesic prisla platba bez problemu na muj korunovy ucet.
Ted je to tak, ze je v odletove hale "stanek" s napisem GST. Tam doneses ucenky a vyplnis formular, oni te pozadaji, at ve vedlejsim okenku dolozis ty veci, co jsi nakoupil. Nekdy je muzou primo kontrolovat, ale nebyva to zvykem. S potvrzeny formularem se vratis zpet na GST, kde ti vypocitaj kolik po odpoctu poplatku dostanes (3-4% podle ceny zbozi).
Pak mas na vyber jestli budes chtit penize v hotovosti v singapore$ nebo sek v S$. Sek je zaiimava alternativa, protoze ti k nemu pripocitaj 10% navic. Problem je v tom, ze je platny jenom v letistnich shopech ... kde je vse minimalne o 10% drazsi :-)
Smenarna je pripadne primo v odletove hale.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.482 seconds