Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Indonésie a globalizace

Indonésie a globalizace 10 roků 10 měsíců #1703

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
E-mailem jsem obdržel následující dotaz:
Selamat Siang,
Dělám projekt pro studenty našeho gymnázia o životě v Indonésii a jejímu vztahu ke globalizaci (chudoba atd.). Je však těžké narazit na někoho, kdo pochází z chudé rodiny a mohl by mi více říct. Kamarádka Maria mi aspoň nafotila fotky z venkova, ale chybí mi k tomu informace a nemůžu je najít- mám limit- čas. Chtěl bych se zeptat jak indonéská vláda podporuje chudý venkov (práva, daně- poplatky, sociální dávky...), zda-li jsou nábožensky tolerantní- vím, že v Indonésii je velká islámská menšina, která utlačuje křesťany... Jaké je všeobecné mínění o ZÁPADĚ a jak je vlastně velká chudoba v Indonésii...popř. jestli je zde také terorismus (když už jsem zmínil islám), s kým Indonésie nejvíce obchoduje - popř. obchoduje i se zbraněmi?!, hledí vláda na dodržování životního prostředí, vzdělání (problémy s negramotností) a zdraví (nejrozšířenější choroby)?
Terima kasih!

Zdál se mi docela zajímavý (a rozsáhlý na jednoduchou odpověď), že jsem jej umístil na tuto stránku pro případné komentáře. Alespoň částečně odpovím určitě, ale je zde prostor i pro ostatní...

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 10 roků 10 měsíců od Tok. Důvod: Formátování.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Indonésie a globalizace 10 roků 10 měsíců #1704

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Centralni indoneska vlada "beznou" chudobu moc neresi. Zadny socialni program, zadna podpora.
Na druhou stranu tam ale take nejsou zadne dane z prijmu pro obyvatele a ani DPH. Dane plati firmy od urcite velikosti, zivnostnik ne.
O to vic me prekvapilo, ze lokalni district vlady provozuji program na podporu mensich etnik. Vysledky jsem videt napr. na Bandskych ostrovech nebo ve vesnicich Bajo na Sulawesi.
Mluvil jsem s koordinatorkou pomoci, ktera mi vysletlovala, jak projekt funguje.
Vetsinou jednou mesicne objede vesnice a pta se, co by potrebovali. Pokud je to schudne, vlada doda material a nekolik indoneskych delniku, kteri mistni zauci pro spolupraci. Zpravidla jde o projekty vodovodu nebo chodniku (tim nemyslim chodnik k silnici, ale vylepseni cesty v jungli).

Nerozumim tomu "Indonésii je velká islámská menšina"
... je to dokonce tak velka mensina, az je to vetsina :-)

Nabozenska tolerance je podle oblasti. Vetsinou ale neni absolutne zadny problem a jednotlive skupiny dokazou zit
vedle sebe v harmonii a vzajemnem pratelstvi.
Trosku se ale na nabozenstvi prihlizi napr. v situacich, kdyz jsou dva stejni uchazeci o zamestnani ci cokoli jineho ...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.372 seconds