Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa...

Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa... 16 roků 8 měsíců #91

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Omlouvam se, ze zacinam s necim tak prizemnim jako koupani a plaze, ale uprimne se priznavam, ze bez toho more by to nebyla ta prava exotika, tak se zeptam na tipy na koupacku na Jave. Byli jsme uz Pangandaranu, kterej neni spatnej, ale cesta tam i pryc je priserna, takze kdo ma tip ... jo mam zeleny plavky .. :wink:
::professional londo::
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa... 16 roků 8 měsíců #92

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Napíšu odpověď na tvojí otázku trochu "blbuvzdorně" (bez urážky :wink: ) pro ty, kteří na Jávě zatím nebyli - má i nemá to spojitost s koupáním. Pokud budeš v Yogyakartě, půjčíš si motorku a zvládneš nástrahy jízdy na ní, máš zhruba 4 možnosti kam vyrazit na menší výlet:
  • na SZ na buddhistický chrám Borobudur, nejlépe ráno

• na V na hinduistický komplex chrámů Prambanan

• na S na svahy sopky Merapi, do vesnice Kaliurang

• na J do přímořské vesnice Parangtritis
Parangtritis je tedy u moře, ale koupání tedy...nic moc, tak po pás se ošplouchnout ve vlnách - ale je to blízko. Je nutné dát si pozor na zrádné mořské proudy a velmi silný příboj a tah na moře, královna jižních moří Nyai Loro Kidul je ve střehu!!!! Dá se tu vykoupat ale i ve vodopádku a chvíli zevlovat a pozorovat útesy a oceán, ale jen ve všední den, o víkendu davy!
Po cestě zpět je možná zastavení ve vesničce Imogiri, což je významné poutní místo, neb je zde pochován Sultán Agung I., vladař říše Mataram. Spousta schodů! Nechodit za největšího vedra!

Další koupání je v Pacitanu nějakých 100km na východ (odhad), prý mnohem lepší, což ale musí povědět někdo jiný (Samira?).

Všeobecně řečeno, severní pobřeží Jávy je dosti zalidněné a nevalné, jižní je malebné, ale dosti divoké. Koupací možnosti jsou tuším i v okolí měst Carita, Pelabuhanratu na Z Jávě... ale spíš pro místní piknikáře, žádná romantika. Pak ten Pangandaran. A na V Jávě Pulau Sempu, nebo pobřeží NP Alas Purwo (asi velké vlny).

Za lepší koupačkou směřuj na Bali!!

Tok
administrator Tenggara

Re: Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa... 16 roků 8 měsíců #96

• kolodej
  • kolodej's Avatar
  • Administrator
No, tak pokud se jedná o koupání, ještě bych (nesměle) doporučil souostroví Karimunjawa, které leží nějakých pět hodin cesty trajektem na sever od Jepary (a proč nesměle? No, upřímně, nebyl jsem tam, ale reference jsou dobré :D )

Mí kamarádi tam uspořádali cestu, bohužel zrovna v době, kdy jsem měl nějaké povinnosti, takže jsem se tam s nimi nemohl vydat, a později jsem se tam už nedostal.

Každopádně, Karimunjawa je místo klidné, kam moc bule [rozuměj běloši] nejezdí. Popis místa se všemi náležitostmi nalezneš v průvodci, proto sem nebudu ani uvádět ceny atp., neboť se od té doby mohly změnit (a určitě změnily s konstantně rostoucími cenami pohonných hmot).

Jak se tam tedy dostat? Většina lidí se bude přibližovat buď od Jakarty nebo z jihu. První přestupní stanicí je tedy poněkud nevábný terminal bis v Semarangu, který je často napůl zaplavený, takže si cestu k dalšímu busu musíte pročvachtat blátíčkem :). Přestupte na bus do Jepary a připravte se na solidní drncačku (určitě jedna z těch lepších, tedy alespoň na Jávě :D). Ještě v roce 2002 byla cena do Jepary asi IDR 5,000 (pokud se trochu domluvíte, zeptejte se na cenu někoho jiného než je autobusák - občas mají tendenci natahovat).

Jak v Jepaře:
Předně, trajekt na Karimunjawa nejezdí denně, jezdil z Jepary ve středu a v sobotu, z Karimunjawa se vracel v pondělí a ve ctvrtek (jak je tomu dnes, nevím), cena bývala kolem IDR 20,000, odjezd z pláže Kartini (pantai Kartini) - na tu se v Jepaře doptáte a doveze vás k ní bemo.
Může se vám stát, že v Jepaře budete muset přečkat více jak jednu noc. Tudíž otázka ubytování - v té vám moc neporadím, neboť jsem vždy nocoval v hotelu Segoro (nenechávat však cennosti na pokoji, jinak vás čeká nemilé překvapení :!:), který je asi druhý nejdražší v Jepaře. Ostatně, v Jepaře se těžko vybírá, protože město (a okolí) žije z nábytkářského průmyslu, a nejčastějšími hosty jsou západní obchodníci, kteří mají na hotel. Ale abych řekl pravdu, po jiných variantách jsem nikdy nepátral, takže [color=red:a8518883b3]pokud někdo víte o levnější a stále přijatelné eventualitě, podělte se o ní tady na fóru[/color].

Cesta na Karimunjawa a Karimun
Při cestě všem přeji klidné Jávské moře, protože ono totiž většinou klidné není, a zatím jsem nepotkal člověka, který by mohl být námořníkem :lol:
Kde se po příjezdu ubytovat, to si opět raději najděte v průvodci, jen bych upozornil na možnost, že není zas tak obtížné dohodnout se s rybářem, aby vás vysadil (a později i vyzvedl :D) na neobydleném ostrůvku, kde si postavíte stan a v klidu užíváte slunce a koupání, pozorování mořské fauny a flóry atd. Viděl jsem i fotky, kdy můj kamarád stál po kolena ve vodě, a kolem něj plavalo asi 5 malých žraloků (mohli mít něco přes půl metru, hádám) - tak aby vás to potom ve vodě nepřekvapilo, ano, jsou tam 8).

Howgh!
kolodej
Tenggara Administrator

Re: Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa... 16 roků 8 měsíců #106

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Kolodej : moc DIKY 8)
::professional londo::

Re: Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa... 16 roků 4 měsíců #566

• Milan
  • Milan's Avatar
Mám velmi dobrou zkušenost s koupáním ve městě Banyuwangi - úplný východ Jávy, je zde trajekt na Bali. Jsou zde krásné pláže a málo lidí, vidíš na Bali a nejsi na Bali, hotel celkem fajn, s bazénem, restaurací ve stylu Bali a výhledem na moře. Super a za poloviční cenu jak na BALI. Dojedeš tam vlakem ze Surabayi, nebo půjčeným autem - asi 4 hodinky cesty. Nebo se cestou zastavíš na BROMO - super sopka v činnosti, nádherná příroda, ...
Miluju Indonesii.

Re: Koupačka na Jávě - Pangandaran, Parangtritis, Karimunjawa... 14 roků 8 měsíců #1182

• Katka
  • Katka's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
tak my doporucujeme ostrovy Karimunjawa. Do Jepary jsme prijeli pozde vecer a meli jsme kliku, ze nam pomohla jedna mila divka z autobusu, protoze nas ridic vysadil nejde uprostred mest a amy netusili, kde jsme. Ta holka zavolala svemu bratrovi a ten ji privezl motorku a na te nas pak odvezla k hotelu Asia (60tis Rp za dvouluzak). Tam jsme se ale dozvedeli (velice zmatenou konverzaci) ze zadny lod do jepary ve stredu nepojede. Pak z nich vypadlo, ze je ted lod Muria v docich a opravuje se. Zklamani jsme se loucili s tou milou slecnou a radili se s ni co mame delat, kdyz zase z nekoho vypadlo, ze by nas tam mohl aodvest rybarska lod. A tak jsme cely dalsi den stravili na malinke rybarke barce a sedm hodil pluli na Karimunjawu. Cestou nas provazelo hejno delfinu, skakali kolem lodi. Kam se hrabe velka rychla klimatizovana lod:-)
jenze na Karimunjawe o nas nikdo nejevil zajem, proste jsme bloumali vesnici a nikdo se k nam nehrnul a nesnazil se nas ubytovat. Pak jsme ale z jednoho domku vytahli mladeho kluka, ktery je pry rangerem v NP. Zase jsme meli kliku na hodneho cloveka. Ten s Honzou na motorce objel nekolik ubytovani, byly vsak hrozne drahe, chteli 500tis na cloveka na den, hruza. A pritom zely prazdnotou, to nechapu, ze nechteli slevit. Nakonec nam hodny ranger domluvil ubytovani u lidi, kteri ziji na malem ostruvku Pulau menjangan Besar (jako jedini). Ubytovali jsme se u nich jako jedini hoste za 50tis za chatku na kulech na vode. Bylo to tam jak v pohadce, pani nam vyvarovala (kazde jidlo za 10tis) tak, ze jeji predstava porce pro dva se rovnala nasi predstave porce pro sest. Pan nas zase vozil svoji lodi po jinych ostruvcich.
Musim jeste dodat, ze vsichni mistni mluvili pouze indonesky. Nastesti Honza zvladl zaklady a byl schopen se s nimi dolmuvit o nasich zakladnich potrebach.
Meli jsme se tam jak v raji, vrele doporucujeme.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.380 seconds