Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Krakatau

Krakatau 8 roků 3 měsíců #30087

• dali_290
  • dali_290's Avatar
  • Fresh Boarder
Zdravim všechny pžříznivce Indonésie.

V září odjíždím do Indonésie. Budu na Jávě jeden týden. Zvažuji zda se nejet podívat na Krakatou. Není zde někdo kdo tam byl ? Rád bych slyšel názor zda to stojí zato.
Jinak mě ještě zajímají Moluky. Zvažuji zda se tam podívat. Budu na to mít ale jen 2 týdny.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Krakatau 8 roků 3 měsíců #30092

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Nebyl, ale slyšel jsem pochvalné názory. Vhodnější je myslím zorganizovat návštěvu ze sumaterské strany. Doufám, že se tam někdy podívám (podobně jako do NP Ujung Kulon na druhé straně Sundského průlivu). Pokud budeš mít nějaké zkušenosti, případně něco zjistíš, dej prosím vědět.

V jiné diskusi odpovídám na otázku ohledně Moluk. Pokud je na cestu do Indonésie např. pouze měsíc, zvolil bych 1-2 oblasti, minimalizoval bych přesuny a přelety. Kupříkladu asi by se daly zkombinovat oblast Krakatoa s Bali, Floresem ap., ale těžko i s Molukami - buď bych zkusil variantu Sulawesi - Moluky, nebo (Krakatoa) - Jáva - Bali - Flores, ale nedoporučuji příliš "divné" kombinace.

Tok
administrator Tenggara

Re: Krakatau 8 roků 3 měsíců #30093

• dali_290
  • dali_290's Avatar
  • Fresh Boarder
Samozřejmě nechci vymýšlet žádné šílené kombinace. V Indonesii jsem již párkrát byl. Ale je to už docela dlouho. Vždycky jsem se ale držel na Jávě a Bali. Na Bali jsem naposledy dojel přesně den po útoku v Kutě. To už je snad 10 let. Byl jsem se tam dokonce podívat.
Musím do Semarangu krátce cosi vyřídit takže proto letím do Jakarty Za týden pak mám sraz s přáteli na Bali. Tak se zamýšlím jak využít pár dní na Jávě.
Na Krakatou asi pojedu. Včera jsem dostal informace od známých v Jakartě. Musím se dostat do Meraku. Z Gambiru jezdí autobus takže z Jalan Jaksa kousek pěšky. No a v Meraku je to nejsnažší je s nějakou cestovkou.
Každopádně pokud se to podaří tak sem dám nějaké informace.

No a co se týče Moluk tak to v druhem tematu.

Re: Krakatau 8 roků 3 měsíců #30096

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Z Meraku by melo byt snadne preplout na "druhou stranu" a vylet na Krakatau domluvit ze Sumatry - pise se o tom tusim i v LP... Jinak samozrejme nechci mudrovat, zkusenosti tedy mas, urcite to nejak naplanujes a nejak to nasledne dopadne :)

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 8 roků 3 měsíců od Tok.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.361 seconds