Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Horska turistika na Jave

Re: Horska turistika na Jave 12 roků 2 měsíců #1287

• fajner
  • fajner's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj vsem!

Abych sem taky neco napsal:

Nedavno sem absolvoval vystup na horu Semeru, je to celkem namahavy 4 denni vylet.

Nejdriv z Malangu do vesnice Tumpang, tam objednat jeep (1 osoba asi 30 tis., odjizdi az kdyz je kolem 15 lidi, charter tusim 400 tis.) do Ranu Pani (tak dve hodiny kodrcani na korbe). Odtamtud uz pesky podle jejich znaceni 9 km (my to sli asi 4 hod.) k jezeru Kumbolo (Danau Kumbolo). Prespani u jezera - kosa jako krava! Rano na nule.

Druhej den prijemny 3 - 4 hod ke Kalimati na upati Semeru - je tam pramen vody asi tak 400 metru na smerem na zapad korytem vyschly reky (v obd. destu tam asi naka voda je). Muzete si dat kratkej spanek a tak v 01 hod vyrazit na vrchol. Je to prudce nahoru - 1 hod na Arcopodo, kde se taky da stanovat a pak nejmin 3 hod zaverecnej vystup prachem a sterkem na vrchol - poradne narocny, mel sem toho plny zuby. Vychod slunce kolem 5 am - na vrcholu se nesmite zdrzovat moc dlouho, kolem 8 uz vsechny vyhaneli strazci parku. (Semeru je aktivni sopka, prumerne kazdou pul hod z ni vychazi oblak dymu - zivotu nebezpecny)... sestup piskem jde celkem rychle, je to jako lyzovani a dole vysypete boty - sestup na Kalimati, sbalit stan a zpet k Danau Kumbolo, tam jste odpoledne, ctvrtej den zpet na Ranu Pani a domu... asi 2 tejdny pred vystupem tam bylo zemetreseni, nejspis kvuli tomu Semeru kourila jen nekolikrat za den, kdyz jsem tam byl...

Po par dnech, kdyz uz jsem byl na Bromu, tak kourila tak asi kazdou hodinu a pul. Na vystup se musite zaregistrovat ve vesnici Tumpang, kde vydavaj povoleni (asi 6000 Rp). Muzete ho nedostat, pokud je sopka prilis aktivni nebo uz je na ni moc lidi... kontrolujou to na Ranu Pani... ja jsem byl na vrcholu 17. srpna (Indo den nezavislosti), kdy je Semeru oblibenej cil, takze bylo celkem narvano, u jezera tak 400 lidi a na vrcholu tak 200, v jinou dobu je skoro prazdno... ale zas mozna budete potrebovat pruvodce, kdyz jdete sami... pokud budete chtit dalsi info, ptejte se... jo a par fotek (opravdu jen par) na www.fajner.deviantart.com .
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.318 seconds