Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Hory na Jávě, prosinec

Hory na Jávě, prosinec 9 roků 1 měsíc #2106

• beggard
  • beggard's Avatar
  • Fresh Boarder
Čau, v prosinci bych se chtěl zdržet měsíc na Jávě a trochu polozit po kopích a sopkách. Můžete mi doporučit kam se vrtnout a jestli to není úplná blblost tam lézt v prosinci. Popř. jestli je prosinec úplně s počasím na nic, tak doporučte kam do hor bez 24h deště. Berou se sebou stan, takže více denní trekky by byly nejlepší. Díky!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Hory na Jávě, prosinec 9 roků 1 měsíc #2107

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
24h denne prset asi nebude, velkou cast odpoledne ale s velkou pravděpodobnosti ano. Na prosinec bych spis plánoval nejaké moluky nebo irian. Na Jave mám rad cestu na semeru. Dá se zkombinovat s návstevou bromo.

Odp.:Hory na Jávě, prosinec 9 roků 1 měsíc #2108

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ve větší části Indonésie je prosinec dost deštivým měsícem. Souhlasím s Alešem - Moluky (nejlépe asi Seram) a Papua (tam nejsou tak výrazné "sezóny"). Pokud by to mělo být o něco blíž, možná bych přemýšlel třeba o středním Sulawesi (nár.park Morowali?) - popis je i tady na fóru. Tam jsou sezóny také trochu "přehozené". Tohle všechno byl ale popis cest pralesem, ne klasické výstupy. Spousta sopek v Indonésii je ale klasických jednodenních... Jinak bych si to v prosinci rozmýšlel...

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Hory na Jávě, prosinec 9 roků 3 týdnů #2110

• xjirj03
  • xjirj03's Avatar
  • Fresh Boarder
na jávě bych taky doporučil cestu na semeru kolem broma - kde ta planina (okolo broma) tou dobou bude krásně zelená, vícedenní trek, využije se i stan - na 1 noc pod semeru, i když cesta z ranu pani na semeru bude značně blátivá :)
Poslední Úprava: 9 roků 3 týdnů od xjirj03.

Odp.:Hory na Jávě, prosinec 9 roků 2 týdnů #2111

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Co se týče Semeru, je to východní Jáva, kam deště přicházejí později, dejme tomu v listopadu. Můj kolega byl na Ranu Pani/ Ranu Kumbolo v listopadu a bez dešťů a navíc "po sezóně". Takže by to dost možná za pokus stálo, je třeba zkusit lokální podmínky (počasí je v posledních letech často "vzhůru nohama". Když pomyslím na východní Jávu, od Semeru na východ jsou ještě 2 "masivy" třítisícových sopek - G. Argopuro/ Yang Plateau a G. Raung/ Merapi/ Kawah Ijen. Píše se, že na svazích G. Raung je největší zachovalý původní les na Jávě. Mimochodem, další trek je možný v N.P. Meru Betiri, kam jsem se ještě nedostal a když se přeneseme hodně na západ Jávy, tak určitě N.P. Ujung Kulon. Ale Poslední 2 jmenovaná místa mají sice divočinu, ale nejsou to sopky. Můj známý - mimořádně po Indonésii zcestovalý Lázsló Wágner(viz www.east-indonesia.info) - mimochodem považuje národní parky na Jávě za jedny z nejlepších v Indonésii.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 9 roků 2 týdnů od Tok.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.449 seconds