Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Elektrické zásuvky v Indonésii

Elektrické zásuvky v Indonésii 16 roků 3 měsíců #970

Jak je to s kompatibilitou elektrických zásuvek v Indonésii? Je potřeba pro naše "vidlice" nějaká korekce a pokud ano jaká? Jedná se mi především o možnost dobíjení baterií do digitálního fotoaparátu.
Děkuji.
V. Lemberk
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Elektrické zásuvky v Indonésii 16 roků 3 měsíců #971

Tak už to vím a předávám informaci Martina Točíka, třeba se bude hodit i jiným:

Zasuvky vypadaji trochu odlisne nez ceske, ale jsou v zasade kompatibilni.
Zasuvky nemaji ochranny kolik, takze asi nebudou spolupracovat s kulatymi zastrckami,
ale pouze plochymi vidlicovymi (ty nastesti u vsech nabijecek apod. drtive prevazujou).

Ja nemivam s nabijenim sebemensi potize.

Jestli muzu doporucit, kup si na miste za par korun rozdvojku a voz ji ssebou, pokud mas napriklad telefon a fotak, muzes nabijet oboji najednou.

Martin z Yogyi
V. Lemberk

Re: Elektrické zásuvky v Indonésii 16 roků 3 měsíců #984

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ještě bych podotkl, že některé místní zásuvky jsou poměrně nebezpečné, jako neznalec elektřiny sice nevím čím to je, ale možná uzeměním. Prostě dáte nabíjet kameru a ona tak nějak "brní", stejně tak i počítače v některých warnetech (=veřejný internet).

Může mi to někdo vysvětlit, jak a proč to (ne)funguje??

Na Bandských ostrovech jsem potřeboval zálohovat/vypálit foto, ale u jediného poskytovatele této služby (kdyby to někoho zajímalo, tak se chlapík jmenuje Brekam Asegaf a bydlí u letiště) byla elektřina tak mizerná, že do čtečky paměť. karet lezl nějaký divný neuzemněný proud a způsobilo to poškození cca 5 fotek.

Takže toto je nutné připočítak k rizikům pro Vaše "spotřebiče" (dalším rizikem je delší pobyt v Indo. během období dešťů).

Většinou je to ale OK.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.275 seconds