Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Cestovani v obdobi destu

Cestovani v obdobi destu 17 roků 2 měsíců #643

• wroclav
  • wroclav's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj, chystam se do Indonesie letos v prosinci a docela bych uvital nejake rady jak to tam vypada v tomto obdobi. Predevsim by me zajimalo jak moc tam prsi, zda jde o dest souvisly, nebo hodinu - dve denne a obcas vubec. Jak to vypada se stavem silnic. Taky by me zajimalo zda se da a vubec hodi lozit na nejake vyssi hory (mt. Kinabalu je sice v Malajske casti Bornea ale klima bude asi podobne), nebo je v tomto obdobi vetsinou spatna viditelnost ci pocasi a nestoji to za to. Posledni vec je jak to tam vypada v tomto obdobi s malarii, vim ze je tu uz dost temat, ktere se tomu venuji, ale stejne by me zajimalo jaka je podle vas sance ze neco chytnu (chtel bych jet z Malajsie pres vychod Bornea, sever Celebesu na Moluky a pak asi zpet letadlem na Javu a pres Sumatru zpet do Malajsie).
Dekuji moc za odpoved.
Wroclav
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Cestovani v obdobi destu 17 roků 2 měsíců #648

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj Wroclave (dle vzoru Vaclave?),

v obdobi destu cestovat lze... jen musis ocekavat, ze opravdu prset bude, zejmena odpoledne, spis dve tri hodiny, nez jednu-dve, a casto opakovane.

Ja sam jsem v Indonesii v prosinci a v lednu byl (2x), ale jelikoz se vetsinou jednalo o vychodni cast, ktera nema nikterak vyrazne oddeleni sezon (Papua), nebo ma sezony prehozene (Střední Moluky), bylo docela dobre mozne normalne fungovat. Byl jsem v tomto obdobi i na Bali, ale dest nebyl nikterak hroznej, zato i v normalne suchych castech bylo zeleno (napr. Tulamben). V Manadu - Sev. Sulawesi jsem byl kratce na zac. prosince a stridave prselo a neprselo - pry to ale muze delat i neplechu, privalove deste poskodi silnice a nekdy i smetou nejaka staveni (cetl jsem zpravy z provincie Gorontalo a ostrovu Sangir-Talaud, v prosinci pry nic moc). Na Severnich Molukach (Ternate, Tidore) melo v prosinci taky teoreticky prset, ale temer neprselo.

Obdobi destu je nejhorsi na Sumatre (prsi fest) a na Zap. a Stř. Javě. V lednu jsou vetsinou pravidelne povodne.

Kalimantan - nevim, a zkusim zjistit. Kalimantan je obrovskej ostrov. Asi zalezi i na oblasti. V hornatem vnitrozemi vzdycky prsi vic nez na pobrezi.

Napr. na ostrove Seram (Moluky) prselo v prosinci den co den odpoledne pravidelne jako hodinky, kdezto o 150 km dale v Ambonu spadlo par kapek nebo nic.

V obdobi destu je vetsi riziko malarie. Nedovedu to ale nijak vycislit, sam jsem ji nedostal, ale 2 kamaradi ano.

Dalsim problemem je cestovani po mori - casto velike vlny. Vzdycky zalezi na tom, kde cestujes, pokud v nejakem vnitrnim mori, nebo na sirem oceanu.

Tok
administrator Tenggara

Re: Cestovani v obdobi destu 17 roků 2 měsíců #651

• wroclav
  • wroclav's Avatar
  • Fresh Boarder
Dekuji mooc za odpoved, pribalim si galose :)
Wroclav (tez Vasek)
Wroclav
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.448 seconds