Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Vízum do Indonésie - náležitosti

Vízum do Indonésie - náležitosti 17 roků 7 měsíců #64

• Lucie
  • Lucie's Avatar
  • Fresh Boarder
Ráda bych se zeptala, jestli se vydává vízum do Indonésie na delší dobu, než je jeden měsíc? Pokud ano, tak jestli to není moc komplikované, neboť jsem se doslechla, že se v dnešní době uděluje jen na měsíc. Díky Lucie
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Vízum do Indonésie - náležitosti 17 roků 7 měsíců #67

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Lucie: ne... je to v pohode, muzes i na vic, je to komplikovanejsi jen o to, ze musis pri podani zadosti uz mit koupenou letenku a potom, prinest vypis uctu, kde musis mit na 2 mesice 2000 USD, pokud jedes na min, tak si to spocitat. Jo a itenerar cesty v anglictine a cestine. Ale nejlepe si vse potvrd tim, ze zavolas na Indo ambasadu a nechas si to vysvetlit.
::professional londo::

Re: Vízum do Indonésie - náležitosti 17 roků 7 měsíců #72

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Na tomto místě býval následující příspěvek ...
Díky za odpověď a mám ještě dotaz: jaké je spojení mezi Singapurem a Jakartou? Jak to dlouho trvá lodí/ letadlem, popř. cena. Díky Lucie

Příspěvek jsem přesunul do patřičné rubriky. Prosím o umístění dotazů vždycky do tématických rubrik, ať je mohou dohledat i ostatní. Otázka týkající se cesty Sinagapur- Jakarta je nyní zvláštní téma.

Admin Tok

Tok
administrator Tenggara

Re: Vízum do Indonésie - náležitosti 17 roků 7 měsíců #73

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Předně: buďme rádi, že dvouměsíční víza vůbec dávají! Lidi z jiných zemí mají smůlu a kolikrát dostanou pouze třicet dnů. Je jen málo zemí, které takto komplikuje život turistům (přitom neumožňuje prodloužení na místě).

Teď k té "naší" ambošce: Podle mých zkušeností se hranice 2000 USD nijak striktně nevyžaduje. Pokud bude na účtě např. 30 000 Kč, neměl by to být problém. Ale to co říkám, není garantováno! Itinerář nemusí být v češtině, pouze v angličtině, ale opět: nespoléhat na to! Na ambasádě nevládne logika a mohou to chtít najednou i v češtině). Itinerář rovněžtak může být pouze "přibližný" - velké uvozovky - snad mi rozumíte :wink:

Vystavená letenka být musí. Což může znamenat komplikace, pokud plánujete návrat z Indonésie lodí či místním letem koupeným až na místě. Ale i to se dá "vyřešit".

Pokud už budete někdo tisknout fotky na barevné tiskárně, nezapomeňte zvolit správnou velikost, kvalitní tisk a lesklý fotopapír :!: Bývají s tím problémy.

Jsou-li další dotazy, sem s nimi, nebo si připravte medový až bodrý hlas, obrňte se trpělivostí a volejte ambasádu, tel. 257 21 43 88.

Tok
administrator Tenggara

Re: Vízum do Indonésie - náležitosti 17 roků 7 měsíců #75

• Ikan-hiu
  • Ikan-hiu's Avatar
Nazdar, ja nemel s 6 tydennim vizem vetsi problemy (Pani K. byla asi v dobrem rozmaru), vypis z uctu jsem mel v CZK se zustatkem kolem 30000 Kc a v pohode to proslo.

Trochu problem s ofocenou letenkou (original jsm mel vystaveny ve Vidni), ale nakonec take i toto proslo. Itinerar staci opravdu velmi strucny a jak jsem tu jiz nekde cetl, rozhodne se vyplati nezminovat se o jakychkoli rizikovych oblastech. Bali je vdecne misto, ktere projde vzdy a vsude.

Pozor na delku pobytu uvedenem na formulari bude nekompromisne pani K. kontrolovana podle letenek a pridany navic vam milostive budou max. 3 dny. Viza jsem si delal jiz 4x a v tomto bode to bylo vzdy stejne.
Jinak jsem nemel nikdy zadny vetsi problem.

Kazdopadne jak koukam tak vehlas pani K. je skutecne obrovsky...
cauves

Re: Vízum do Indonésie - náležitosti 16 roků 8 měsíců #810

• wroclav
  • wroclav's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj, nevite nahodou jak je to s prodluzovanim viz v Indonesii? LP sice uvadi, ze je bezne prodlouzeni o 14 dnu (pro lidi co dostavaji mesicni viza), ale moc jim neverim. Pani z ambasady v KL si moc jista nebyla jak to je a rikala cosi, ze snad o tyden ci 14 dni. Kazdopadne jeste jsem neslysel o nikom komu by viza opravdu prodlouzili (naopak o par lidech, co jim je neprodlouzili jsem slysel). Taky by me zajimalo, jestli tuto zadost lze podat i jinde nez v Jakarte (Surabaya, Denpassar apod.). Toz pokud s tim nekdo mate zkusenosti tak napiste. (Jinak v Malaysii patrne vubec jine nez mesicni vizum neudeluji).
Diky.
Wroclav
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.367 seconds