Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Pulnocni prijezd do Jakarty

Pulnocni prijezd do Jakarty 14 roků 5 měsíců #579

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Pokud pristanete v Jakarte ve zcela nemoznou hodinu, rekneme o pulnoci (takove lety existuji) - vetsinou Vam nezbude jina moznost nez sednout na taxika a doputovat do centra, na Jalan Jaksa, nejste-li vybaveni znacnym mnozstvim penez. (Ja jsem zde volil predem zamluveny, relativne solidni Hotel Tator za 85 000 Rp/ noc se snidani).

Levny autobus DAMRI na trase Letiste - Gambir (vlakove nadrazi v samem centru Jakarty) jezdi totiz pouze do cca 19. hodiny (udaje se ruzni, nejsou zcela overeny).

Taxik Vas prijde na cca 60 000 Rp vcetne mytneho na placene dalnici, alespon tolik Vam budou nabizet podnikavi majitele aut. Jsou to casto neregistrovane ci soukrome taxiky. Tato castka ovsem neni prilis premrstena, protoze do centra Jakarty je to pres 30 km, 1 km stoji zhruba 2000 Rp. Proto, neni-li Damri bus za 10 000 Rp, volte taxik za 50-60 000 Rp, protoze zkusenost s taxametrem muze byt nasledujici:

Mel jsem trochu neduveru k "freelance" taxikarum a jel jsem placenym taxikem oficialni taxi-spolecnosti, s taxametrem. Manik to ale posleze (nez jsem se stacil rozkoukat) vzal oklikou, pres Plaza Indonesia, a jizdne naskocilo ihned na 69 000 Rp, podle mne asi o 20 000 Rp vice nez bylo nutne. Krome toho jsem zaplatil jeste 8 000 Rp mytneho, nebot toto plati pasazer, a na konci ze mne vytahl jeste nejaky "Surcharge", cca 9 000 Rp. Vsechno se odehralo s usmevem, a jelikoz bylo 1.30 v noci, nezmohl jsem se na vyraznejsi protest.

Proto, reknete taxikari, at jede kolem Gambiru, protoze to je nejkratsi cesta, nikoliv pres Semanggi / Plaza Indonesia.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Pulnocni prijezd do Jakarty 14 roků 5 měsíců #610

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ještě pro doplnění k cestě z letiště/ na letiště...
prý nejlepší taxispolečnost je díky mnoha referencím Blue Bird.
Pokud jedete v noci nebo zkrátka mimo špičku, není nutné jet po placené dálnici, protože pokud není provoz, jede to dobře i "po staré silnici". To pro ty, kteří by chtěli ušetřit 8.000 Rp (=cca 22 Kč).

Tok
administrator Tenggara

Re: Pulnocni prijezd do Jakarty 14 roků 5 měsíců #615

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Doporučuju taky Bluebird a to nejen v JKT ale treba i v KUTE.
Vzpomínam si jak jsme poprve prileteli do JKT pred 4 lety a telata jsme nevedeli kam na ten autobus, tak jsme podlehli "soukromym taxikarum" , kde jsme se ale na 60 000 dostali asi az po 10 minutach smlouvani, ale zase chybama se clovek uci :roll: (prej)

Tok: kde, konkretne je ten Hotel Tator?
::professional londo::

Re: Pulnocni prijezd do Jakarty 14 roků 5 měsíců #616

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Zadne tajemstvi: H. Tator je preci na Jalan Jaksa !! Trochu solidnejsi nez jine kobky, ale zase drazsi.

Tok
administrator Tenggara

Re: Pulnocni prijezd do Jakarty 13 roků 3 měsíců #1114

• Manfred
  • Manfred's Avatar
  • Fresh Boarder
Rad bych pouze doplnil, ze cena autobusu DAMRI smerem do centra stoupla na 15 000Rp.
Pokud se potrebujete presunout na druhy terminal pouzijte "Shuttle bus" zlute barvy-zdarma. Jeho trasa je obcas posilena modrymy minibusy Blue bird, ktere maji na prednim skle nalepenou cedulku Shuttle bus a jsou taktez zdarma! Na zadosti o zaplaceni jizdneho (v jakekoliv vysi) vubec nereagujte.

Dale mohu souhlasit s tvrzenim, ze spolecnost Blue Bird si ziskala dobre jmeno mezi mnoha cestovateli, ale bohuzel (tusim ze jako jedina) sahla ke zdrazeni svych sluzeb v souvislosti s rostouci cenou benzinu. Proto se na mnoha taxi jinych spolecnosti setkate s cedulkou "TARIF LAMA" a ty si uctuji cenu asi o tretinu nizsi, nez je tomu u jinych taxi bez tohoto oznaceni.

Re: Pulnocni prijezd do Jakarty 13 roků 1 týden #1130

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Rád bych k Manfredově poznámce ještě doplnil, že v oblastech, kde působí Blue Bird, se mu také hrne nejvíc zákazníků, a tak se jiní dopravci se snaží aspoň imitovat modrou barvu taxíků, čímž matou zákazníky. Každý Blue Bird by měl mít napsáno viditelně Blue Bird Group a na dveřích buď přímo Blue Bird, či označení filiálký jako Pusaka Sentra, Pusaka Prima, Pusaka Nuri, atd.

Nedejte se zmást nátlakem taxíkářů, nenechte se zatlačit do taxíku, pokud nejste rozhodnuti s ním jet. Existují samozřejmě i jiné slušné společnosti kromě Blue Bird, ale na druhou stranu mnoho hajzlíků zkouší různé triky jako rozbitý či neužívaný taxametr, někdy i "je to moc blízko", atd. I když jednou sedíte v taxíku a taxíkář, který Vám ještě před pěti vteřinami tvrdil "pake argo" nechce taxametr zapnout a požaduje horentní sumu, není nic lehčího než okamžitě vystoupit.

Každý Blue Bird či jiný slušný taxík by měl mít kódové označení, např QQ112 a podobně. V případě jakýchkoliv problémů je dobré si jej okamžitě poznamenat a nechat se při tom vidět. Taxíkář může ustoupit.

Případné stížnosti můžete zatelefonovat na centrálu Blue Bird, podle mnohých zkušeností to funguje. Doporučuji přečíst i tipy pro bezpečnou cestu taxíkem. Číslo pro Customer Service B.Bird v Jakartě je (62-21) 7971245. Případný email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Co se týče přesunu mezi terminály 1 a 2: někdy po osmé či deváté přestává jezdit žlutá kyvadlová doprava. Pokud však jdete rozumně nalehko, můžete jít pěšky, poproste někoho ze zřízenců (ne taxikářů !), ať Vám ukáže cestu mezi terminály 1C a 2D, je to asi 10-15 min. zkratkou, NE PO SILNICI. Případně Vás tam odveze taxík, smluvní cena 10-20 tis. Rp. (Podle toho, jaký je taxíkář mizera, jsou to pouze asi 1-2 km, nikdo nechce použít taxametr).

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.383 seconds