Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Limity na výběr v indonéských bankomatech

Limity na výběr v indonéských bankomatech 17 roků 3 měsíců #576

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Při svých nedávných několika cestách do Indonésie jsem řešil problém, jak vybrat z bankomatu (ATM) dostatečně vysokou částku, čímž bych minimalizoval srážku na transakci, jelikož tuzemské banky mají zpravidla minimální limit - 100 Kč srážka na 1 výběr.

Různé banky v různých oblastech Indo mají různé limity. Nejlepší a nejsnadněji dostupné výběry jsou pochopitelně na Jávě (Jakarta apod.) a na Bali. Ale ani nikde jinde to už nepůsobí velké problémy, síť bankomatů je ve větších a středních městech (krajská města, tzv. "kabupaten") dostupná.

Nyní tedy můj krátký průzkum limitů na výběry: (vybíráte-li například 3 mil. Rp, v některé bance to jde "nadvakrát" a v jiné "natřikrát")

Bank Negara Indonesia (BNI) - 1 200 000 Rp / 1 výběr; pozn.: někdy kladla odpor pro výběr VISA kartou, vždy fungovala na obyčejné Maestro

Bank Central Asia (BCA) - 1 250 000 Rp / výběr

Bank Internasional Indonesia (BII) - 1 000 000 Rp / výběr

Bank Mandiri - 1 250 000 Rp / výběr

Bank Danamon - 1 500 000 Rp / výběr

Lippo Bank - 2 000 000 Rp / výběr

Bank Commonwealth (málo rozšířená mimo hlavní centra) - 1 500 000 Rp / výběr

Zbývá doplnit: Bank Permata, Bank Niaga, Bank Rakyat Indonesia (BRI), Bank Bukopin, a další - příště.

Mezinárodní banky jako HSBC, Standard Chartered, Citibank údajně vydávají v Jakartě až 2 mil. Rp / výběr.

Hustota poboček: nejrozšířenější banky jsou BNI, BRI a BCA, častá je i Mandiri, Lippo, BII a Danamon. Na Bali je velmi hustá síť Lippo Bank. Lippo Bank je tedy vítězem mého krátkého průzkumu, ušetří Vám pří každém výběru 2 miliónů několik desetikorun.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Limity na výběr v indonéských bankomatech 17 roků 1 den #755

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Vyse uvedene pravidlo jeste nemusi byt zase az tak uplne pravidelne, jak jsem zjistil v dodatecnem pruzkumu v pulmilionovem meste Surakarta (Solo).

Bank Lippo zde ma limit na vyber pouze 1.000.000 Rp, mala pobocka pouze 400.000 Rp. Bank Permata Vam vyda 1.500.000 Rp a Bank Danamon (hlavni pobocka) dokonce 2.000.000 Rp v 100 tis. Rp bankovkach.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.308 seconds