Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Antimalarika

Re: Antimalarika 17 roků 7 měsíců #132

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
S Lariamem mam 3 ponory (drivejsi nevedomost) a zadne problemy jsem nepocitil. Nevim, jestli jsem mel stesti, a co jsem riskoval. Muze mi to nejaky zde pritomny zkuseny potapec objasnit?

A co se týče aktuálního varování týkajícího se malárie a dengue... no, zdá se mi to logické, ve většině Indonésie vrcholí období dešťů (listopad-březen, tuším), a tak je těch potvor Anophelles a Aedes všude víc. Zda se jedná o systematické zvýšení výskytu malárie nebo dengue v Indonésii z roku na rok - nevím - ale myslím že ne (přinejmenším ne v případě malárie). Je to ale jen laický názor.

Tok

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Antimalarika 17 roků 7 měsíců #134

• cmoud
  • cmoud's Avatar
  • Fresh Boarder
Pokud budete brat Lariam, tak se nedoporucuje jakakoliv cinost, ke ktere se potrebujete koncentrovat (rizeni jakehokoliv vozidla, lezeni do vetsich vysek, potapeni atd.). U nekoho se vedlejsi ucinky (ztrata orientace, zmeny v chovani, halucinace ci hodne barvite sny) pri brani Lariamu projevi, u nekoho ne. Jakmile se citite v pohode (musi to potvrdit i vasi spolucestovatele, ze neblbnete) tak klidne pod vodu muzete, chce to vsak kazdopadne oznamit potapecskemu personalu ci pruvodci, ze berete Lariam.
Jednou jsme potkali docela fajn surfare z Cech, kteri bydleli v Kute. Nejdriv nas navstivil jeden typek, kteremu jsme napsali zpravu pro ostatni. Pak se dlouho nic nedelo a potkali jsme v Kute zbytek bandy, samozrejme jsme se ptali, proc neprijeli. Rekli ze o nicem nevedeli a ze jim Jarda ani nerekl, kde byl dve noci (meli o nej strach, choval se divne a malem ho nechali hledat policii). Pak jsme se Jardy ptali, proc jim nepredal dopis, on vsak o zadnem dopise nevedel.
Po spolecnem rozboru situace jsme dosli k zaveru ze vse zapricinil Mr. Lariam. Podotykam, ze Jardu znaji jiz pres 5 let a vzdy se choval normalne.
My osobne, kdyz jedeme do malarickych oblasti, nebereme zadnou profylaxi, vzdy vsak mame po ruce baleni Lariamu jako 1. pomoc.
Zadna antimalarika nejsou 100%, jen snizuji pravdepodobnost nakzy malarii.
V pripade, ze mate podezreni, ze mate malarii, i pres to ze berete antimalarika, potrebujete si nechat udelat testy (delaji je v kazdem vetsi nemocnici a stoji cca 30.000 Rp). Potvrdi-li se malarie, budete se muset lecit uplne jinymi antimalariky nez pouzivate, jelikoz ty stare nezabiraji :cry:
Jinak malarie je na cely zivot, ty se proste nezbavite!!
Myslim si, ze o hodne dulezitejsi je prevence proti komarum: repelenty(ktere si koupite primo v indonesii, jsou ucinnejsi), dymove spiraly (Tiga roda, Baygon), ktere kourem odhani komary z mistnosti, kde budete spat, svetle obleceni s dlouhymi rukavy a nohavicemi, a dostatek vitaminu B v jakekoliv podobe (pivo :D ci B-komplex :cry: ) Becko totiz komari nemaji radi.
Rizikove oblasti pro malarii jsou vsude v prirode, kde je dostatecne vlhko.
Zatim jsme tady nikoho nemeli, kdo by chytil malarii a musel se lecit jiz v Indonesii.
Dengue zase pro zmenu snadno chytnete ve mestech ci vesnicich, kde je spousta odpadku ve kterych se zdrzuje voda, a v ni se vyviji larvy komaru prenasejicich dengue, je daleko castejsi nez malarie.
Ale to uz je na dalsi tema o kterem se rozepisi pozdeji.

Re: Antimalarika 17 roků 6 měsíců #232

• fajner
  • fajner's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj!
Chtel bych se zeptat nasledovne:
Je pravda ze malarika se daji pouzit jen jedenkrat, na podruhe uz nezabiraji? Bral sem ted v lednu mexaquin, lariam, chloroquin, fansidar a maltron - celkem davka.

Takze co brat ted?

Jsem v Indonesii do srpna a jeste bych rad vyrazil do nejakych vzdalenejsich mist, ale po minule zkusenosti nechci toto zanedbat.

diky

Re: Antimalarika 17 roků 6 měsíců #233

• cmoud
  • cmoud's Avatar
  • Fresh Boarder
To jen fama.

cmoud

Re: Antimalarika 17 roků 2 týdnů #704

• Vojta
  • Vojta's Avatar
Je pravda ze malarika se daji pouzit jen jedenkrat, na podruhe uz nezabiraji?

Tak o tom jsem nikdy neslysel.

Bral sem ted v lednu mexaquin, lariam, chloroquin, fansidar a maltron - celkem davka.

Jako vsechno najednou???? To je docela zatez pro organizmus, ne? Ja jsem mel za to, ze se bere vzdycky jenom jedno antimalarikum.

Re: Antimalarika 17 roků 1 týden #727

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Urcite to nebral najednou, ale postupne. Bere se to v konskych davkach, tak treba kazdych par dni jeden druh.

Pokud vim, bylo to nejake komplikovane, doktori zkouseli co zabere. Ale nevim, proc treba Mephaquin a Lariam dohromady - to je podle mne to same ci skoro to same.

(Apa kabarnya, Mas Fajner?)

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.461 seconds