Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

TÉMA: Air Asia, Lion - večerní let JKT-Bali ?

Re: Air Asia, Lion - večerní let JKT-Bali ? 7 roků 2 měsíců #30193

• minibull
  • minibull's Avatar
  • Fresh Boarder
Ten bohužel nemám :( nezbývá než doufat, že budou ceny za podobnou cenu na místě :(
Poslední Úprava: 7 roků 2 měsíců od Tok.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Air Asia, Lion - večerní let JKT-Bali ? 7 roků 2 měsíců #30194

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Téma jsem přejmenoval a oddělil od původního vlákna, mé litanie na úroveň služeb Air Asia. Mimochodem, s refundací mi nakonec pomohl onen letenkář Chris z Jakarty (agent "Mau ke Mana").

Co se týče platby, proč se to nezdařilo? Nechce to českou debetní kartu? Doporučuju ještě zkusit jinou karetní společnost Visa/ MC, jinou banku. Nechce se mi věřit, že by to někomu šlo z ČR, Lion byl jen pro indonéské karty. Já indonéskou kartu mám, ale pouze debetní, ne kreditní, tak nevím...

Mám se zkusit zeptat indonéské švagrové, jestli by ty 2 (?) letenky nemohla koupit? Už dlouho jsem tam ale peníze nepřeváděl. Když si rezervuju sám, využívám služeb rodiny :)

Tok
administrator Tenggara

Re: Air Asia, Lion - večerní let JKT-Bali ? 7 roků 2 měsíců #30195

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Lion Pay Pal nepodporuje... kamaradce tam ale prosla platba pres kreditku ceske sporitelny. Jeste mi potvrdi, jestli to byla sporitelna....

Re: Air Asia, Lion + Mandala 7 roků 2 měsíců #30196

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Pay Pal, to byla platba pro agenta Chrise, přes flights.indonesiamatters.org, nikoliv Lion.

Ovšem, pro zajímavost, společnost Mandala Pay Pal dříve podporovala. Letěl jsem s nimi v roce 2010. Mezitím stihla vyhlásit bankrot (už v roce 2005 měla namále), ale koupil jí tuším singapurský Tiger Airways, tak se možná z komatu ještě probete, dosud létá zatím jen s 2 nebo 3 letadly. Bylo by to dobré, v inkarnaci Mandala II měli celkem nová letadla a solidní služby.

(Pro zájemce o indonéské dění připomínám, že Mandalu do roku 2005 či 2006 vlastnil Kostrad - taková de fakto speciální divize indonéské armády. Letěl jsem s nimi druhdy z Padangu do Medanu, na stejné trase letadlo posléze Mandaly spadlo, i s guvernérem severní Sumatry. To byl de fakto konec armády v aerolinkách, vycouvali z toho).

Doplnění: Lety Mandaly je možné rezervovat přes stránky Tiger Airways (www.tigerairways.com/id/en/)

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 7 roků 2 měsíců od Tok. Důvod: Doplnění.

Re: Air Asia, Lion + Mandala 7 roků 2 měsíců #30197

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ještě k bezpečnosti: jeden odborník na indonéskou aviatiku (nick: mandala499) na webu www.airliners.net pravil, že trend posledních let je: více malých incidentů bez obětí, méně těch vážných. Určitý posun k vyšší bezpečnosti. Největší problém indonéských aerolinek je v poslední době chronický nedostatek pilotů.

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.476 seconds