Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Dovoz produktů z Indonésie

Re: Dovoz produktů z Indonésie 7 roků 3 měsíců #30177

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zúžili jsme tady tuto otázku na kávu, a jak jí vyvézt z Indonésie. Ovšem nejdůležitější otázkou je podle mne situace na trhu v ČR, jaké jsou zde příležitosti, konkurence, zda tato aktivita člověka uživí, co je tomu třeba obětovat, v jakém měřítku rozjet business. Samozřejmě jsou důležité i ceny v Indonésii, u takové komodity jsou navíc rozkolísané, v odvětví operují velcí hráči. I malé "fairtrade" kavárny s vlastním dovozem nejsou zcela pole neorané, viz např. české "Mamacoffee". Takže vývozní formality jsou až druhořadá věc, stejně tak i dovozní (na straně ČR/ EU). Pokud dovezeš pár krabic, tak je to samozřejmě malý pokusný balónek.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Dovoz produktů z Indonésie 7 roků 3 měsíců #30178

• Ela
  • Ela's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahojky,

jasně, český trh máme jakžtakž zmapovaný a opravdu nejen na českém operují velcí hráči, kteří moc malým fairtrade obchůdkům nedávají šanci, i přes to všechno to chceme zkusit. O Mammacoffe jsem viděla pořad, dovážejí kávu z Německa, pochází tuším z Afriky. Začíním postupně konktaktovat české úřady s prosbou o poskytnutí informací. Postupně mi začíná do sebe vše zapadat. Přesně jak uvádíš, větší papírování bude na české straně, s dovozním clem, certifikáty, DPH apod.
Ale budu bojovat dále :-). Zítra mám schůzku s p. Ahmadem Adnanem.

Zatím

Dovoz produktů z Indonésie 1 rok 10 měsíců #30309

• Caspy
  • Caspy's Avatar
  • Fresh Boarder
Dováží někdo kávu ? měli bychom zájem. Nákup po tunách.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.335 seconds