Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Gsm Internet

Gsm Internet 8 roků 7 měsíců #30130

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Tak jsem si v indonésii pořídil sim kartu u operátora "3" (podobnou nabídku ma víc operátorů) . Predplacenka s 3G internetem a fup 2gb měsíčně vyjde jen na 50000. Po překročení limitu se rychlost sníží na 64kb. Kvalita provozu v jakartě je bohaté dostatečná i na videohovory do cech!
Kez by byli ceny a dostupnost takového řešení i v zaostalých Čechách:-(
...ted to zkusím otestovat na různých místech v Indo.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující Uživatel Poděkoval: Tok

Re: Gsm Internet 8 roků 7 měsíců #30131

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Indonésii evidentně prospělo konkurenční prostředí, o kterém se nám může v ČR jen zdát... pamatuju si, jak se ještě před 5-6 lety mluvilo o Indonésii jako o nerozvinutém trhu s velkým potenciálem... ovšem platilo se třeba 4000 Rp/min., což si nikdo nemohl dovolit a mimo to tam existoval interní roaming, člověk ani neměl možnost předem vědět, kolik provolá. Nedozvěděl jsem se to ani u operátorů. Dotazy typu "kolik provolám, když mám číslo ze Sola a volám ze Surabayi do Jakarty" byly nad jejich síly.

No a teď je situace evidentně úplně jiná, celá země si vesele telefonuje (což vyhovuje indonéskému "vykecávacímu" naturelu), gigabajty dat obíhají sem a tam... a za to vše se platí rozumné peníze, většinu lidí už deset minut volání nezruinuje (před 5 lety by to znamenalo pro obyčejného mužika den o hladu). Takže zatímco země typu Indonésie či Indie vytvořily za 5-10 let překvapivě dobrou komunikační infrastrukturu, země v srdci Evropy má co dohánět. U nás je trapně nerozvinutá jak mobilní síť, tak i třeba síť ADSL, která zdá se úplně ustrnula.

Jediné, co vyloženě negativního mne k rozvoji komunikace napadá, jsou ohyzdné věže ("BTS") všude po krajině - esteticky jim to evidentně nevadí...

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.355 seconds