Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Paní z ambasády

Paní z ambasády 15 roků 8 měsíců #30

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
No - jak jsem byl vybidnut, tak jsem s tim tady. Vlastne to az tak zly nebylo, pani jen funguje jako Jekyl a Hyde, chvili hroznej kamos a pak zruda.
Konkretne, kdyz jsme jeli na 6 tydnu, tak jsme potrebovali bud dokazat hotovost na uctu nebo zvaci dopis, protoze jsme byli vyuceni z emericke ambasady. Rozhodli jsme se pro oboji, abysme to měli jištěný, ozvali jsme se kamaradovi, jestli by to pro nas neudělal. Kamarad zaukoloval tatinka, ten mu to napsal a poslal do JKT, kamarad to poslal faxem na Embosadu (udajne byl neskonaly problem najit v JKT misto na odeslani faxu), my tam jdeme hlasime se k tomu faxu a pani na nas nastoupi "jo jo pan konzul ho dostal, ale moc se na to netvaril, znate vy vubec toho pana A. ?" No tak jsme to vzdali, povinný itinerář cesty hodili do koše a ukazali vypisy z uctu. Jak rikam nic hroznyho to nebylo a potkali jsme par lidi, co se po chvili hovoru zeptali a co pani Kr--a ?
Nicmene zeptam se: v pripade, ze nekdo z fora ma vliv na onu skutecnost, proc je zapotrebi pri pobytu nad mesic takovej opruz...?
::professional londo::
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Paní z ambasády 15 roků 8 měsíců #35

• Alifuru
  • Alifuru's Avatar
  • Fresh Boarder
Myslim si, ze pani K. - ac v Indonesii pry nikdy nebyla - za dlouha desetileti sve sluzby nasala dostatek indoneske letory a byrokrazie.

Moje zkusenosti jsou nekdy pozitivni, jindy mene, pani vladne neomezenou moci a jeji nalady se meni jako dest a slunce nad tropickym morem.

Zejmena je velmi dulezite neuplatnovat logicke mysleni a neprosazovat svoji vuli, i kdyz se clovek domniva, ze je sebevice v pravu. Je treba akceptovat trochu totalitni vztah urednik-prosebnik. Ve vetsine pripadu by to melo projit.

Jednou jsem se dostal do problemu diky fotografiim, natisklym v prvotridni kvalite, ale na beznem kancl-papire. Jindy jsem musel rezervovat, vystavovat a opet stornovat letenky. Vymysleni itineraru je zcela standardni veci. To prepokladam pochazi spise z hlavy uredniku ambasady, a ucelem je zejmena zalozeni do prislusne police v prislusne kancelari.

Znam pripad, kdy vladkyne vizoveho oddeleni preskrtala den pred zapocetim cesty platne vizum v pase s oduvodnenim, ze je slovensky a ti maji prece ambasadu v Bratislave. Dotycny (dlouhodobe zijici v Cechach) nemohl nasledne odcestovat na zajezd, kde mel pusobit jako pruvodce.

Nedoporucuju psat do formularu zadna mista, kde za poslednich 5 let probihal nejaky konflikt - plati i na siroke okoli a na pripady, ze udalosti davno utichly. Ambasada ma velmi zastarale informace a uvadeni mist jako Papua je pichnutim do vosiho hnizda. Napisete-li cil cesty: Sanur, Bali a program: tourism, nic se tim rozhodne nezkazi.

Radim vzdy zadat o viza s predstihem, aby byl prostor na nepredpokladane prutahy a vyse uvedena pravidla akceptovat, nerozcilovat se a tise se modlit v jedno z peti bozstev, uznavanych pancasilou.

Re: Paní z ambasády 15 roků 8 měsíců #104

• cmoud
  • cmoud's Avatar
No ten Slovak s tim zrusenym vizem jsem byl ja, paradoxem ale bylo ze jsem to same vizum dostal za dva dny a zase od pani Kafkove. Ale mezitim jsem si musel vyslat lidi beze mne, stornovat letenku a koupit novou. Nakonec jsem jeste pani K. prinesl bonbonieru a kafe a vse bylo OK.

tak zatim cmoud
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.415 seconds