Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Kontrola zavazadel

Kontrola zavazadel 16 roků 8 měsíců #247

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Sorry, byl jsem moc lenošnej překládat to tak tady dávám jen link, doporučuji všem přečíst, i když je to věc, kterou moc ovlivnit nemůžete. Jestli máte někdo historky s vybranýma batožinama apod., tak sem s tím.
::professional londo::
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Kontrola zavazadel 16 roků 8 měsíců #248

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Nekolikrat jsem v Indonesii (a tez v Malajsii a na Filipinach) letal domacimi aerolinkami (cca 20 letu), vzdycky jen s batohem nijak zvlast uzamcenym, a nikdy se nic neztratilo. Riziko male asi je, nikoliv vsak zcela dramaticke. Je to podobne jako s kradezi z hotelu.

Vzdycky jsem se snazil bagl dostatecne zapnout a zauzlovat, aby nebyla kradez az prilis snadna (no, tohle je asi naivni) a obcas jsem pouzival i maly zamecek na spodku batohu. (Jenomze Indosi moc zvykli na nase batohy stejne nejsou, nejspis - kdyz uz - by do nej lezli vrchem nebo nozem).

Jinak vyse uvedeny odkaz se zabyva konkretne USA (se zminkou o Filipinach), a nijak zvlast se nevztahuje specificky k JV Asii. Rovnez se zabyva pridanim, nikoliv ukradenim veci, a to bezpecnostni sluzbou.

Tok
administrator Tenggara

Re: Kontrola zavazadel 16 roků 8 měsíců #250

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Jo, nam vykradli jen jednou to, co jsme meli v bocnich kapsach (kreteky, cd apod.), nadseni jsme z toho nebyli, ale nic az zas tak hroznyho se nestalo, tak jsme tam priste narvali pouzity pradlo a na hlavni kapsu jsme si koupili malej zamecek.

No ale ten duvod proc jsem ten link posilal byl ten, ze jsem v posledni dobe trosku citlivejsi na tyhle veci, kdyz jsem se dival v televizi na reportaz o tom klukovi, jak sedel za to pasovani 8 let v Thajsku a ted je tady a taky kdyz jsem si precetl v Reflexu o tom, ze nejake Australance hrozi trest smrti za pasovani 4 kil marihuany z Bali. Ja netvrdim, ze v tom byli nevinne (vice mene jsem slysel jen kusy informace a nic konkretniho), ale cloveka kolikrat napadne, co se asi stane s tim batohem, kdyz odjede od toho odbavovaciho pultu. Mozna jsem moc podeziravej, ale ten batoh se neprohledava pred tebou, tak se muzes jen dohadovat, co se s nim deje. :?
::professional londo::

Re: Kontrola zavazadel 16 roků 5 měsíců #564

• Milan
  • Milan's Avatar
Byl jsem v Indonesii několikrát, ale celkem bez problémů. Největší problém byl v Surabaya, když jsem přiletěl letadlem ze Singapore, které vezlo pracující indonesanky domů. Tak to si pak pánové celníci pošmákli a mě to strhlo s nimi, ale dalo se to přežít.

Re: Kontrola zavazadel 16 roků 5 měsíců #574

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Pro batohovou turistiku: určitou možností, jak předejit "přidání" věci do batohu je nechat si napsat na visačku u zavazadla, kolik kg vážil batoh při odbavení. Na vnitrostatních linkách to v Indonesii dělají (z důvodu případného prokázání krádeže). Takze když pošlete batoh se záznamem 16 kg, a později vám tam najdou 4 kg trávy a bude vážit 20 kg, jste z toho venku :-)

Vzhledem k tomu, že s pašovaním drog (nebo jejich přidávaním do zavazadel) měli v poslední době problémy hlavně Australané na mezinárodních linkách mezi Bali a Austrálií, nemyslím si, že by slušného našince čekal nějaký problém.

Tok
administrator Tenggara

Re: Kontrola zavazadel 16 roků 4 měsíců #636

• Milan
  • Milan's Avatar
Ahoj,
kdyz sem se vracel z Jakarty do Frankfurtu (letel sem s Kuwait Airways s 1 dnem v Kuwaitu), na Fr. letisti sem pri prebirani batohu zjistil, ze byl otevrenej. Vezl sem si (krome vsech tech standardnich veci jako obleceni, suvenyry, atp) dve lahve jejich alkoholu (14,7% po 0,75 litru) - a zustala mi tam jenom jedna. Ta druha byla fuc, ale vsechno ostatni tam zustalo. Nijak vic sem to neresil, ale je docela mozne ze to neproslo "limity" arabaku v Kuwaitu, kde s tim batohem taky nejak manipulovali [ale do ruky sem ho tam nedostal]. Zamek sem na nem nemel, ale byl peclive "zauzlovanej". Kazdopadne nebyl ani poskozenej, ani nic jinyho nechybelo.

-pvl-
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.336 seconds