Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: SAFE - bezpečnost cenných věcí

SAFE - bezpečnost cenných věcí 16 roků 8 měsíců #212

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Jenom cvičně se zeptám, co děláte s doklady/kartou/hotovostí, kdyz vyrazite z pokoje, nechavate to na pokoji ? Berete s sebou ? Dáváte k obsluze? My jsme se otrkali a nechavali to na pokoji s tim, ze se to prece nemuze stat, ted jsem se ale docetl, jak v Ubudu nejakymu holandskymu paru komplet šlohli ze zamčenýho pokoje vše. On asi na to nebude univerzalní návod, ale jako vždy jsem za každej postřeh vděčnej.
::professional londo::
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: SAFE - bezpečnost cenných věcí 16 roků 8 měsíců #213

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Ja osobne mam jak, penize tak karty na nekolika mistech, neco nosim u sebe, neco nacpu k fotaku a pak na par tajnych mist v batohu. Nikdy se mi nic neztratilo a to i v pripade, ze jem odjel na 5 dni na Lombok a velke bagly nechal na Bali doslova pohozene v recepci losmenu.

Re: SAFE - bezpečnost cenných věcí 16 roků 8 měsíců #216

• kolodej
  • kolodej's Avatar
  • Administrator
Ja mysim, ze to dost zalezi na tom, kdo je zamestnanec hotelu/losmenu.

Mam treba vybornou zkusenost s jednim lepsim hotelem v Yogye (Cahaya Kasih), kde jsem mohl nechat na recepci uplne cokoli, a nikdy se mi nic neztratilo - ale v takovemto hotelu to clovek ocekava. O to vic zaboli, kdyz se vam neco ztrati. Narazim na spatnou zkusenost s hotelem Segoro v Jepare, kde se nam do pokoje vloupal kdosi, a ukradl brasnu s videokamerou a fotoaparat, ktery byl tez v brasne. Myslim vsak, ze to bylo prave kvuli te kamere, protoze v tom samem hotelu jsem bydlel nekolikrat, a neztratilo se mi vubec nic. Ale prave v Segoru se i pres jeho vyssi standard krade, slysel jsem o pripadu, kdy nejakemu Australanovi ukradli pas a vetsi obnos penez - mel vsak stesti, zlodeje chytili. My takove stesti nemeli :(.

Ja osobne se snazim na pokoji nenechavam fotak a elektroniku (vetsinou, take ne vzdy), doklady, kreditky a vetsi obnosty penez, to to radeji taham s sebou. Rozhoduji se vetsinou podle toho, jak na me dane ubytovaci zarizeni pusobi, popr. jake mam doporuceni od jinych cestovatelu, z pruvodcu, od mistnich...
kolodej
Tenggara Administrator
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.432 seconds