Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Air Asia - pozor na změny rezervací a rušení letů

Air Asia - pozor na změny rezervací a rušení letů 9 roků 6 měsíců #1987

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Rád bych se podělil o zajímavou, avšak negativní zkušenost. Zakoupil jsem 4 měsíce dopředu let Jakarta - Surabaya s Indonesia Air Asia. Vědom si různých zpoždění, nechal jsem si na přestup 3 hodiny. Velmi mne ale překvapilo, když Air Asia oznámila přesunutí již zakoupeného letu DOPŘEDU o téměř 3 hodiny. Pokládám to za neakceptovatelné, zakoupil jsem tedy novou letenku s jinou společností a požadoval refundaci. Jak jsem se ale dozvěděl, v Asii má spotřebitel téměř nulová práva i v těchto případech, a refundace nepřipadá v úvahu.

Viz článek 9.2 přepravních podmínek.

Air Asia nabízí změnu termínu, případně možnost vynaložit zaplacené cestovné na jiný let, tato možnost ovšem platí jen 3 měsíce. Tento "kredit" je sice přenositelný na "rodinu a přátele", ale i tak se v mnoha případech bude jednat o ztrátu - zlé jazyky tvrdí, že si těmito příjmy Air Asia "přivydělává". Podle hesla "platíš nám drobné, zacházíme s tebou jako se sockou".

Proto závěrečné doporučení: kupujete-li lety Air Asia dopředu, což je mnohdy výhodné a stojí za určité riziko, neplaťte dopředu poplatky za zavazadla (platí se zvlášť), jídlo, pojištění... . Vše lze dokoupit online těsně před odletem - omezíte tím riziko, že se Air Asia napakuje i prostřednictvím různých neposkytnutých služeb. V případě zrušení či posunu letu člověk o toto všechno jinak přijde a mnohdy tyto poplatky činí tolik, co oficiální přepravné.

Air Asia tvrdí, že tyto věci ve svých podmínkách, psaných drobným písmem, netají, ale z evropského pohledu je nemožnost vrácení peněz při změně letu něco mezi "neakceptovatelným podnikatelským chováním" a krádeží za bílého dne.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Air Asia - pozor na změny rezervací a rušení letů 7 roků 2 měsíců #30179

• pavel123
  • pavel123's Avatar
  • Fresh Boarder
Dobrý den,

zajímalo by mne jak dlouho dopředu Vám Air Asia oznámila přesunutí/zpoždění již zakoupeného letu. Mám již zakoupený let s Air Asia z Langkawi do Kuala Lumpuru(kupovaný 5 měsíců předem) a nerad bych propásl návazný spoj z Kuala Lumpuru do Evropy. Na přestup v KL mám cca 6 hodin.

Pavel

Re: Air Asia - pozor na změny rezervací a rušení letů 7 roků 2 měsíců #30180

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Oznámili to, pokud vím, asi 3 týdny dopředu, to ovšem byla trvalá změna v letovém řádu (byť "z ničeho nic"). Změny ve frekvencích (rušení spoje) oznámí pravděpodobně den předem. Při cestě zpět to není tak zlé (pokud by Vás přesunuli na dřívější let), horší by bylo obyčejné zpoždění, ale 6 hodin, to je dost dlouhá doba. Nějaký let zrušili? Myslím, že na trase Langkawi- KL je letů celkem dost...

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.327 seconds