Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Tipy a doporuceni na mista

Tipy a doporuceni na mista 13 roků 5 měsíců #1753

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Zdravim,
planuji cestu do Indonesie a rad bych se dozvedel nejake doporuceni na zajimava mista.
Chtel bych jet na konci srpna a priblizne na mesic, zalezi na skole, praci a letenkach, nejspis tak 4-6 tydnu. V Indonesii jsem jeste nebyl a navic informaci neni bezne tolik k sehnani, tak by me zajimaly zkusenosti lidi, co tam uz byli a maji na vec svuj nazor.
Puvodni plan, co jsme meli s pritelkyni se z casovych duvodu zmenil a ted misto toho planuju vylet jen s kamaradem. Nepocitam, ze tahle cesta bude posledni, takze nechci za kazdou cenu videt vsechno a prave proto sonduju zajimave lokality, zaroven ale cesta muze byt dobrodruznejsi vzhledem k tomu, ze pritelkyne nemuze jet.
Zajima me:
priroda a zajimava mista - netouzim po pamatkach, hotelech, velkych mestech... rad bych zazil: dobry trek (vicedenni, moznost poznani neceho noveho, lidi, zvirata, prirodu...), dobre misto na pristrojove potapeni i snorchlovani + seafood etc. Dalsi veci navic jsou vitany bonus.
Z prvni casti me silene laka Papua, ale bojim se financni narocnosti, nedokazu odhadnout, kolik asi muze stat treba 14 dni na Papui s nejakym pomerne beznym poznavanim okoli. Take me laka Kalimantan, jen moc nevim, jak je to s aktualnim stavem parku a moznosti v nich.
Co se tyce potapeni tak nevim, chtel bych se vyhnout nejproflaklejsim destinacim, ale zaroven bych rad, kdyby tam byla potapecska zakladna s kompresorem atd.
Pokud nekdo poradi tak budu moc rad, diky.
Poslední Úprava: 13 roků 5 měsíců od Tok. Důvod: Formátování.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Tipy a doporuceni na mista 13 roků 5 měsíců #1759

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zdravím a dík za dotaz.
Zaprvé, zkus se trochu "prohrabat" ve starších diskusích. Tam bys mohl případně pochytit nějaké názory na rozličná místa, i když samozřejmě dosavadní diskuse není vyčerpávající.
Zadruhé, souhlasím s Tvým "rozumným" postojem nesjezdit všech cca 17 000 ostrovů během 4 týdnů. Malinko to přeháním, ale už jsem se setkal s názory "procestovat" či jen "projet" Sumatru, Jávu, Bali, Lombok a Flores za 5 týdnů. Asi se shodneme, že je lepší, když člověk nestráví většinu času v autobusech a vlacích (a v Indonésii i lodích). Na několik týdnů je vhodné naplánovat jen několik provincií.
Za další, Papuu bych si asi odpustil, i když můj kamarád Michal (viz jeho web Letem Světem) vcelku rozumným tempem procestoval Papuu, Lombok a dokonce i Siberut na Sumatře během 6 týdnů. Samozřejmě to vyžaduje několik přeletů a dobrou organizaci. Možná bych pro první cestu doporučil Sulawesi, kde máš přístrojové potápění v Manadu a na Togianech, dostatečně rozlehlou oblast na projetí, včetně národních parků... zajímavou "kulturu" a tak. Ze Sulawesi můžeš pokračovat na Kalimantan, spojem z Palu nebo Pare-Pare do Balikpapanu (loď či let, viz také příspěvky Radky u příslušného tématu). U Balikpapanu můžeš navštívit národní park Kutai, také už doporučovaný (tipoval bych ale, že v srpnu bude oblast možná suchá a v téhle oblasti musí člověk sledovat zpravodajství v souvislosti s každoročními požáry pralesů, i když požárů je nejvíc v oblasti Střední Kalimantan / Palangkaraya).
Z Balikpapanu můžeš také pokračovat na sever do oblasti Tarakan/Tanjung Redeb- Berau a navštívit oblast Sangalaki-Derawan (přístrojové potápění, ale nevím, jak drahé).
Na 6 týdnů by to mohlo být akorát, dokonce by se tam dalo vklínit pár dní na Bali a dát si nějaký ponor třeba i tam, je to tam hezké samozřejmě i nad vodou, hlavně v kopcích.
Pokud budou konkrétnější dotazy, tak je umísti k jednotlivým regionům, pokud obecné, tak sem :-) Jinak nezapomeň po návratu poreferovat o zkušenostech.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 13 roků 5 měsíců od Tok. Důvod: Formátování.

Odp.:Tipy a doporuceni na mista 13 roků 5 měsíců #1771

• travelus
  • travelus's Avatar
  • Fresh Boarder
Diky za odpoved!
Forum uz jsem celkem prohrabal a procetl, ale mist je spousta a dotazy jsou casto mireny cilene na konretni dotaz a ne spis na obecna doporuceni. Ten web s cestopisem o Papui uz jsem predtim cetl a taky me i trochu na tohle misto navnadil :-) Ale asi je fakt, ze z hlediska financi a casu je to zbytecne narocny, tenhle bonbonek si necham na nekdy priste. Zkusim najit co nevic info o mistech, co jsi mi doporucil, a dalsi dotazy budu smerovat doufam konkretneji. Ze zacatku je ale nejtezsi se vubec v ostrovech zorientovat. Taky vsude kde jsem zatim byl jsme meli celkem rychly tempo cesty a vetsinou jsme toho stihli hodne, hlavne diky nocnim presunum, vlakum, ale pocitam s tim, ze doprava v Indonesii je trochu min predvidatelna, alespon mimo Sumatru a Javu, takze oblast "projeti" je asi nutny brat strizlive.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.320 seconds