Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Fotoexpedice do Indonésie aneb fotíme přírodu

Fotoexpedice do Indonésie aneb fotíme přírodu 13 roků 6 měsíců #1749

Zdravím všechny přítomné,
když jsem pročítal diskuzi, tak mi neušlo že jsou tu dost velcí znalci Indonésie. Doufám že se najde někdo kdo bude mít pár poznatků k věci. O co jde. Rád bych vyrazil do Indonésie na fotoexpedici, tudíž tak 80% času bych (bychom) se věnovali focení. hlavně mořští ptáci, ale také krajiny, makro.. prostě focení divéké přírody jako hlavní cíl cesty. Intenzivně sháním informace, ale zajímalo by mě, zda tu je někdo kdo za tímhle cílem už do Indonésie vyrazil, prostě jakékoli tipy, poznatky, info o zajímavých lokalitách, cokoli co mi může pomoci. Takže díky za rady.

PS: Nejde o to že bych byl líný použít google, ale sháním informace všude, proto se ptám i zdejší komunity která má s touto zemí zkušenosti.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Fotoexpedice do Indonésie aneb fotíme přírodu 13 roků 6 měsíců #1750

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Myslím, že nejpovolanější na tuto odpověď bude Alda (t.č. v Indonésii) nebo Infrastellar. Myslím, že Ti dříve nebo později odpoví. Ovšem kdybys nějak zkusil své dotazy specifikovat, bude to s odpovědí jednodušší. Když fotíš, tak se snažíš průřezově fotit například jeden region, nebo se zaměřuješ jen na některé motivy?

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Fotoexpedice do Indonésie aneb fotíme přírodu 13 roků 5 měsíců #1752

Díky za reakci. No, pokud jde o bližší info. Neplánuji cestu tak, že náhodně přijedu někam a tam budu fotit na co přijdu (krajinu, lidi, architekturu, zvířata). Spíš vyhledat lokalitu cíleně tam kde je výskyt zajímavých objektů, takže hlavně místo koncentrovanějšího výskytu ptáků a samozřejmě focení makra (hlavně motýli) a samozřejmě atraktivní krajinné pohledy. Web Infrastellara znám. Samozřejmě mám pár míst vytipovaných, ale rozlohou je Indonésie rozlehlá a tím hůře se informace shánějí. Plánuju tak na jeden měsíc, možná na déle podle situace.

Odp.:Fotoexpedice do Indonésie aneb fotíme přírodu 13 roků 5 měsíců #1777

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jak sis jistě všiml, "komunitu" tohoto serveru bys spočítal na prstech jedné ruky, někteří přispěvatelé se většinou ptají, méně už sdílejí informace, i když nezbývá, než se dále snažit, aby přispěli se svou troškou do mlýna :)

Myslím, že fotografování by mohlo být dobré třeba na Sulawesi nebo na Molukách (ptáci), hlavně si vybrat některý region a soustředit se na něj. Jde o to, zda tě zajímají zmiňovaní ptáci jako fotografický objekt nebo i třeba z hlediska odborného.

Pokud máš vytipované oblasti, můžeš zkonzultovat konkrétněji. Nevím, zda už jsi psal, na jak dlouho chceš vyrazit... a zda chceš hodně "do terénu" (předpokládám, protože opravdu divoká příroda je v některých oblastech Indo. dost špatně dostupná, ale nejen v divoké přírodě se najdou objekty pro foťák)

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Fotoexpedice do Indonésie aneb fotíme přírodu 13 roků 5 měsíců #1778

Díky za reakci. Je mi jasné že komunita je tu spíš menší. Ono najít na českém internetu opravdu frekventované fórum na tyhle témata je těžké. Takže je člověk ve výsledku odkázán na zahraniční weby a fóra. Jinak hlavní cíl by byl pouze dovézt fotky fauny a flory jinak než je přiveze každý batůžkář. Odborná stránka věci mě samozřejmě zajímá taky, ono to v podstatě souvisí a nejde dělat perfektní snímky bez znalosti konkrétního druhu.
Zatím jako nejvýznamnější přijde opravdu Sulawesi a tam konkrétně národní park Tangkoko na severu. Je to z mé strany spíš takové "sondování" map a světa abych měl to "know-how". Je to ale náročné na čas:) Informace jsou, jen je najít. Prohledávám a zjišťuji informace o celém tomhle regionu, takže i třeba Malajsii..."nevýhodou" oproti třeba Kostarice, což je země velká jako ČR ale na přírodu hodně bohatá, je ohromná rozlehlost, což je náročnější na získávání konkrétních informací. Každopádně díky za info a za tenhle web a fórum. Našel jsem zde hodně užitečných informací.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.294 seconds