Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: 18denní Fofr aneb jak to taky jde

18denní Fofr aneb jak to taky jde 13 roků 11 měsíců #1651

Známí se vydali na vlastní pěst do Indonésie a měli dost divoké představy, které se rozhodli naplnit a nakonec musili mít fakt hoodně velké štěstí, protože se jim to k obrovské spokojenosti povedlo - takže návod jak lze i v cizí zemi bez cestovky nemít žádné komplikace aneb přestaňme si stěžovat, že se v Indonésii dlouho čeká, nic nenavazuje a tak :))

To že měli velké štěstí, že jim vše jelo a navazovalo tak, jak potřebovali, umocňuje ještě to, že byl zrovna ramadan a po jeho skončení hromadná doprava kolabovala, jak všichni odjížděli za rodinami...

Tedy letěli nejdřív na Flores (z Jakarty po příletu tentýž den letecky do Denpasaru a 2.den ráno letecky do Labuan Bajo), tam 2 dny krásně šnorchlovali, pak lodičkou 4 dny na Lombok přes Rincu, Sumbawu atd. do Labuan Lombok, pak busem do Bengsalu, na Gili, tam 3 dny, potápění (s nějakými Francouzi, velká spokojenost), šchnorchlování, pak busem do Lembaru a superpomalým trajektem do Padang Bai, tam 3 dny (plavání nic moc, velké vlny, ale prý to bylo mimořádné, potápění s OK divers) vč. 1 dlouhého cestovního dne na Bratan, rýžové terasy, Tanah Lot, 2,5 dne v Ubudu, z Ubudu autem do Denpasaru a letadlem do Surabayi, odtud public busem (ve kterém je strašně natáhli, přestože asi 4 hodiny cesty stáli na jedné noze a všichni místní se tomu smáli) do Probolinga a odtud bemem do vesničky pod kráterem Bromo - všude davy indonéských turistů majících prázdniny a obsazené všechny hotely, zbyl jen jakýsi zablešený domek a chtěli za něj skoro stejné peníze jak za hotel, ale stálo to za to. Z Probolinga přes noc do Jogyi, tam Borobudur a Prambanan a Kraton.

Bylo to samozřejmě prý hektický a únavný, ale stihli co chtěli, žádné výrazné potíže je nepotkaly (zatím :-) a dost si to užívali.

Coba :)!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.303 seconds