Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Cesta do Indonésie - počasí

Cesta do Indonésie - počasí 13 roků 11 měsíců #1642

• Lucka
  • Lucka's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj..
chystám se s přítelem od 15.2 - 5.3.2009 do Indonesie. Presny plan cesty jeste nemame. Chtela bych Vas poprosit o informaci, jak je to tam v tomto období s počasím?? Na který z ostrovů je nejvhodnější se v tomto období vydat?? Moc dekuji..
Poslední Úprava: 13 roků 11 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Cesta do Indonésie - počasí 13 roků 11 měsíců #1643

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Na Sumatre a Jave bude obecne destivo. Bali, Lombok sice taky, ale pokud neplanujete narocnejsi treky, tak to zas tolik vadit nebude. Lepsi pocasi bude na Sulawesi a casti Moluk (od Ambonu - Seramu na sever). Obdobi destu a sucha ale neni tak presne oddelena a zejmena ve vychodni casti Indonesie (Sumba, Flores atd...) nepujde presne predpovedet, jak bude. Kam konkretne se chystate?
Alda
Poslední Úprava: 13 roků 11 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.

Odp.:Cesta do Indonésie - počasí 13 roků 11 měsíců #1644

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Podle termínu cesty se tam vypravují na 20 dní, tudíž není na velké "dobrodružství" na východě čas. Proto bych doporučil možná zdžovat se někde v oblasti Bali, Lomboku, apod., případně při dobrém plánování část Sulawesi. Obávám se, že na Jávě bude pršet jako z konve, na Sumatře zřejmě asi také...i když kolega na Západní Sumatře v březnu byl a nijak moc si nestěžoval.
Mimochodem: na J od Ambonu jsou Bandy, a tam je únor/březen ideální, vzpomeň si na nás, byli jsme tam taky v únoru.
Podtrženo sečteno o počasí: v mnoha oblastech Indonésie (je třeba to znova zopakovat) je počasí nepředvídatelné. 300 km vzdálenost může znamenat v podnebí celkem rozdíl, zejména ve východní Indonésii.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Cesta do Indonésie - počasí 13 roků 11 měsíců #1645

• Lucka
  • Lucka's Avatar
  • Fresh Boarder
Přiletíme do Jakarty a odtud by jsme se chtěli jet vlakem do Yogyakarty a poté směrem na Bali a Lombok. Jeste nemáme přesný plán cesty. Teprve sháníme info a doporučení. Plan cesty podridime a zmenime v zavislosti na doporucenich. Kdyby jsi (jste) měl nějaký tip, kam se podívat, co navstivit, budu rada, kdyz mi ho napises (napisete). Dekuji Lucka

Odp.:Cesta do Indonésie - počasí 13 roků 11 měsíců #1646

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Zkus kdyžtak napřed prostudovat tohle fórum, uznávám, že je tam už poměrně dost příspěvků, ale tvoje trasa Yogya- Bali- Lombok je nejobvyklejší varianta a už jsme tu o ní několikrát mluvili. Specifičtější dotaz vztahující se k některému místu samozřejmě můžeš dát k příslušnému tématu (Bali, Jáva...). Nebo samozřejmě i sem, záleží, co tě zajímá.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 13 roků 11 měsíců od Tok.

Odp.:Cesta do Indonésie - počasí 13 roků 11 měsíců #1647

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
K tomu vlaku, osobne bych si takovou cestu odpustil. Prinejmensim proto, ze po nekolika hodinach uz to takova romantika neni. I financne to vyjde podobne jako letadlo. Na druhou stranu si ale dokazu predstavit, ze si chces prohlednou Javanskou krajinu i touhle cestou.

S tou Sumatrou je to i moje zkusenost. V oblasti Aceh a zejmana na Pulau Weh mi po nekolika navstevach zarucene nejvic prselo Cerven a Cervenec. Naopak Leden - Unor nebyl problem.

U ostrovu Kai (Moluky) nam, pokud se dobre pamatuju, neustale foukal silnej a neprijemnej zapadni vitr. Lod na Kai besar byla diky velkym vlnam pomerne riskantni zalezitost. Mistni nas pak take ujistovali, ze lepsi pocasi prijde az za nekolik mesicu.

Na Bandskem souostrovi (Maluky) jsem byl uz take nekolikrat a musim konstatovat, ze jsme spolu meli na pocasi docela stesti. Opet je ale Cerven na navstevu lepsi (a to nejen podle "spolehliveho" zdroje Riswana Lakoti alias Boba:-)
U Bandy ale trocha deste neni problem.
1) ani hujan besar (v prekladu velky dest) mi subjektivne neprijde tak velky jako jine casti indonesie a
2) stejne jsem tam vetsinu casu pod vodou :-)
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.413 seconds