Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Ridicak

Ridicak 16 roků 9 měsíců #156

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Kdyz jsme si pujcili moto na Lomboku, nikdo po nas ridicak nechtel (ani jsem ho nemel), chtel ho nekdy nekdo po nekom? Ma nekdo s timhle zkusenosti? Diky
::professional londo::
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Ridicak 16 roků 9 měsíců #157

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Jezdil jsem na "pistu" s bratrankem krizem krazem po Bali a za tu dobu nas kontrolovali nekolikrat, vetsinou na parkovistich u nejakych turistickych zajimavosti (Tirta Empul, Goa Gajah atd. atd.) Bratranek ridicak mel, takze problem nebyl. Ale ja jsem nejak nechtel prevzit rizeni ani jsem si nemohl pujcit motorku vlastni. Pri pujceni se udaje o cisle ridicaku vyplnuji.
Doma bych si tedy nechal vystavit mezinar. ridicak. Pokud vim, kdyz u nas vydaji normalni mezinarodni ridicak skupina "B", nikdo nikdy nebude v Indonesii zkoumat, zda se opravneni vztahuje nebo nevztahuje i na motorku nad 50cc. (Pokud treba nemate v CR ridicak na "velkou" motorku).
Motorkarum zdar :-)

Tok
administrator Tenggara

Re: Ridicak 16 roků 9 měsíců #158

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Tedy bratranek mel ten extra mezinarodni (papirova knizečka) nebo ten normalni plastovej (ja tam shodou okolnosti razitko 50 ccm mam)? My kdyz jsme si pujcovali moto, tak pres jednoho typka z losmenu, proste nechali jsme si tam veci (jako zaruku) sbalili si batoh na zada, v patek cau, tady je zaloha. Moto sice mela najetych nejakych slabych 180 tis. km svetla nefungovala a klaxon tak lehce, ale nikdo ridicak videt nechtel, v krajni nouzi me napadlo, ze bych jim ukazal ISIC. K Hells Angels sice nepatrim, ale takova motorka ma oproti shuttle busu jiste prednosti. :lol:

Re: Ridicak 16 roků 9 měsíců #159

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
>Don Bruno: Mel mezinarodni ridicak, papirovou knizecku. Doporucuju jeji vyrizeni. Policajt do toho vzdy koukal, snazil se tomu porozumet, jelikoz to nebylo v indonestine :-) , pak se zeptal na nekolik veci ze "spolecenske konverzace" - policisti jsou vzdy zvedavi - a jelo se dal.

Na Lomboku je na rozdil od Bali nizsi pocet turistu na motorkach a policisti mozna zatim nevydelavaji na kontrole ridicaku, ale jednoho krasneho dne by se to mohlo stat. Proto se nevyplati riskovat, myslim, zvlast kdyt vyrizeni toho mezinar. ridicaku stoji stale jeste par desetikorun (tusim).

Tok
administrator Tenggara

Re: Ridicak 16 roků 9 měsíců #160

• DonBruno
  • DonBruno's Avatar
  • Senior Boarder
Tok: jo jasne, rozumim 8)

Re: Ridicak 16 roků 8 měsíců #166

• ikan hiu
  • ikan hiu's Avatar
  • Senior Boarder
Po me take nikdo nic nechtel, pri kontrole jsem ukazal normalni ceskej ridicak. Sparvne bys ale mel mit mezinarodni ridicak, v podstate ho asi clovek bude potrebovat jen kdyz zpusobi nejakou nehodu. No a kdyz ho mit nebude, tak by mel mit alespon pohotovostni bankovku..
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.371 seconds