Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores v listopadu

Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores v listopadu 14 roků 4 měsíců #1510

• marryba
  • marryba's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,
prosím o radu. Ráda bych jela do Indonésie - Jáva, Lombok, Flores... Čas mám pouze v listopadu. Je to vůbec reálné, co se týká počasí? Nebo máte nějaký jiný typ, kam by se dalo jet? Občasný tropický deštík mi nevadí... Díky za radu.

Martina
Poslední Úprava: 14 roků 4 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores - listopad 14 roků 4 měsíců #1511

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ahoj, v listopadu to může být v listopadu ještě celkem OK, deště začínají, zejména v oblasti s víceméně pravidelným srážkovým režimem, jako je Jáva. Pozor ale, zatímco na západní Jávě poleje jako z konve, na východní Jávě se bude zřejmě zatím čekat na déšť.
Flores a Lombok můžu těžko posoudit.
Bali by mělo mít nějaké srážky, ale snad přijatelné.
Jinak, nejsem věštec, abych věděl, že slejváky budou snesitelné nebo nesnesitelné. :-) Tipuji, že to první, ale pokud chceš mít jistotu, vyber si nějakou jinou zemi opodál, kde jsou silné monzunové děště v jiném období.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 4 měsíců od Tok.

Odp.:Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores v listopad 14 roků 2 měsíců #1562

• pavelcigi
  • pavelcigi's Avatar
  • Junior Boarder
Jak píše Tok, mělo by to být OK.
Mé loňské zkušenosti:
Jáva - první dva týdny v prosinci, z Yogjakarta na Bali - nezapršelo ani jednou.
Bali - druhá polovina prosince, cca hodinové deště na horách v centrální části, na severním a východním pobřeží bez deště.
Timor, Alor, Lembata, Flores - celý listopad , pršelo mi pouze na horách v okolí Moni a Rutengu, odpoledne nebo večer, cca 1-2hod 2x týdně. Jo a jeden slušný slejvák v LB a v horách nad ním, cca 2 hod, odpoledne.

Teď jsem byl půlka dubna - půlka června, oficiálně začátek období sucha, a pršelo víc - Papua/Jayapura každý den večer, Sulawesi/Tanah Toraja,Togiany každý den alespoň hodinu dvě, Bali na horách obden, Flores/LB jednou týdně.
Je to příroda, nebude pršet - nebude se zelenat, hory zadržují mraky a spouští déšť.

Teď v zimě mi to vychází spíš na prosinec - leden, zase se pohrnu směrem na východ a počasí neřeším - alespoň tam nebude tolik turistů....

Odp.:Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores v listopad 14 roků 2 měsíců #1578

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Je to tak, můj článek o "počasí a podnebí" se pokoušel zachytit "pravidelnost" počasí tak, jak jsem to při svých návštěvách zažil já, nebo známí a kamarádi.

Ovšem i v zemi s relativně stabilním podnebím v jednotlivých (dvou) ročních obdobích může dojít k výkyvům, platí to zejména v jednotlivých provinciích mimo Jávu. Zároveň v posledních letech prostě DOCHÁZÍ k různým změnám, ať už je to globální oteplování, El Ňiňo, apod.

Regionální rozdíly: Jste-li například na Sulawesi v červenci, někde v Makassaru či v Palu může být vedro a nebe bez mráčku, a v oblasti Morowali či Togianských ostrovů může lejt jak z konve. (Příklad z letoška.)

Deště vadí zejména z důvodu velkých vln, rozvodněných řek a poničených cest/ silnic, než že by člověk nemohl vystrčit nos a nikam jet/ jít.

Každopádně, dík za postřehy.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores v listopad 14 roků 2 měsíců #1580

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Palu je obecne misto s minimem destu. Z tri stran je chraneno vysokyma horama. Celkove bych rekl, ze mezi obdobim sucha a obdobim destu neni ve stredni a vychodni casti Sulawesi zadny rozdil.
Poslední Úprava: 14 roků 2 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Prosím o radu - Jáva,Lombok,Flores v listopad 14 roků 2 měsíců #1581

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
No, také by to mohlo znamenat, ze hory zachytí dost srážek... ale evidentně to znamená srážkový stín.

Chtěl jsem na tom příkladě ilustrovat regionální rozdíly a "mikroklima".

Tok
administrator Tenggara
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.375 seconds