Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s autama

Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s autama 14 roků 6 měsíců #1462

• tondafolk
  • tondafolk's Avatar
  • Fresh Boarder
Drazi milí cestovatelé,

v polovině května se chystáme přelétnout z Bangkoku (jeden se stopoverů při cestě zpět ze Zélandu) do Denpasaru nebo do Surabayi. Nějak se mi nedaří najít nic rozumného (AirAsia, TigerAir, LionAir, Batavia apod. - nic moc laciného, dlouhé čekačky na mezipřistání), proto bych uvítal Vaši radu/zkušenost - kdo je levný a přes jaké město/zemi je nejlépe letět, apod.

Taky jsme se po dlouhém zvažování usnesli, že jediná možnost, jak v relativně krátkém časovém úseku (5 týdnů na Bali, Jávu, Sumatru, Singapur, Malajsii, Thajsko) poznat alespoň něco z těchto zemí, je cestovat po vlastní ose - tzn. rádi bychom koupili levné auto v Surabayi (popř. v Denpasaru), dojeli s ním do Bangkoku a tam ho třeba zkusili prodat(nejhůř zkrátka nechali svému osudu). Nenašel jsem o tom ale vůbec žádné informace, tak nevím, jak velká "bojovka" je auto koupit, vyřešit převod vlastnictví a pak taky třeba dostat přes hranice do Singapuru a dál... Možná jsme naivní a nakonec, jako většina, usedneme do místních autobusů, ale kdyby měl náhodou přeci jen někdo zkušenosti s koupí auta na Jávě (Bali), velice bych uvítal jakoukoliv radu.

Předem díky moc

Tonda
Poslední Úprava: 14 roků 6 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s auta 14 roků 6 měsíců #1465

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Zdar Tondo,

z Bangkoku na východní Javu nebo Bali přeletíš snadno, s jedním mezipřistáním v KL, SIN nebo JKT. A že něco nenavazuje? No, low-costy na to nejsou ani zařízené, tak holt někde "vytvrdneš" den nebo dva.

Co se týče převozu auta přes hranice, zatím mne to nikdy nenapadlo. Asi bych ho nevozil z Indonésie, umím si představit značné byrokratické komplikace. Normálně bych si ho asi nějak pronajal.

M.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s auta 14 roků 5 měsíců #1467

• tondafolk
  • tondafolk's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj Toku,

dík za reakci - ještě jsem se dočet' jinde, že s těma autama a hranicema to fakt neni nic moc, tak halt asi prubneme to půjčení, nebo busy... Prosím Tě, nemáš zkušenosti s tím, jestli i v Indonésii funguje půjčení na jednom místě, vrácení na jinym? Moc by se mi líbilo třeba půjčit v Denpasaru, vrátit v Jakartě nebo v Banda Aceh... Ale sám tomu moc nevěřim :laugh:

Dííík

Tonda

Odp.:Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s auta 14 roků 5 měsíců #1471

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Když jsi půjčíš auto s řidičem, tak to samozřejmě půjde. Vrátit v Jakartě - na 100%, v Acehu - když si připlatíš (řidič to zpět pojede tak 4-5 dní a to se musí taky zaplatit).
Já sám bych v Indo. teda na velké vzdálenosti neřídil.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s auta 14 roků 5 měsíců #1475

• tondafolk
  • tondafolk's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj,

dík za info. To půjčení auta s řidičem tam bejvá asi běžná praxe, co? Spíš bysme chtěli jet sami, pokud to jde... A řízení na větší vzdálenosti nedoporučuješ kvůli stavu silnic nebo z jinýho důvodu?

Díky.

Tonda

Odp.:Letenky z Bangkoku na Bali, zkušenosti s auta 14 roků 5 měsíců #1476

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Půjčování auta s řidičem je běžná praxe. Zejména když tuhle zemi prakticky neznáš. Řidič navíc prakticky nic extra nestojí. Nejde o to, že bych si myslel, že neumíš řídit, to jistě jo. Jde o to, že:
  • silnice jsou často mizerné (to by ale auto typu SUV - zpravidla nějaké Isuzu nebo Toyota - mělo zvládat)
  • v silničním provozu na Jávě, ve velkých městech a na hlavních tazích nevládnou žádná pravidla v našem slova smyslu - a učit se uhýbat na tvé straně silnice protijedoucím autobusům za krajnici, to chce cvik
  • a to nejdůležitější: jak někoho nedej bože nabouráš, zraníš nebo sejmeš, tak se nedoplatíš, nebo něco horšího. Místní řidič má tohle riziko v krvi a bude vědět, co dělat, nebo jak tomu předejít. V zemích, jako je Indonésie, musíš v mimořádných situacích počítat i s davovou scénou a s tím, že si místní lidi můžou vzít spravedlnost do vlastních rukou.
  • Neříkám, že půjčení auta je nemožný, ale doporučoval bych ho třeba někde opatrně na Bali, nebo až se obeznámíš s poměry.

Tok
    administrator Tenggara
    Poslední Úprava: 14 roků 5 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
    • Strana:
    • 1
    Time to create page: 0.387 seconds