Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Social visa

Re: Social visa 7 roků 3 měsíců #30164

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Ten obchod s kávou asi neměl být trik kvůli vízu, beru to spíše jako nadměrné prvotní nadšení z návštěvy Indonésie... nicméně, na slušnou otázku slušná odpověď.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Social visa 7 roků 3 měsíců #30168

• Ela
  • Ela's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahojky!
Moooc díky za tvé odpovědi!!
Co se víza týče, chystám se volat na indonéskou ambasádu tady v Pze, myslím si, že mi poví přesně to, co píšeš ty, tedy vyřídit si tady dvouměsíční vízum a posléze prodlužovat na imigračním v provincii. Otázkou zůstává, kolikrát jsou schopni mi ho prodloužit.. Netušíš, kolik stojí jednorázové prodloužení o měsíc na tamějším imigračním? Druhou možností je vyjet na skok do jiných států JV Asie..a vízum tedy opětovně vyřídit...v tomto případě mi mohou nabídnout opět dvouměsíční?? nebo jen měsíční? dále píšete, že ve většině případů vyžadují zpáteční letenku, zároveň uvádíte, že při dvouměsíčním vízu by postačila rezervace letu, kterou samozřejmě vzápětí zruším..chápu to správně? Nebudou mi posléze dělat problémy po příletu do Ind.?

A teď k druhé otázce :)
Nééé, to by mě ani nenapdlo, podzržovat vízum kvůli obchodu!!! Jde o to, že už dlouho s kamarádem mluvíme o obchodu s kávou, kakaem a vůbec obecně kořením...a když jsem Ind. navštívila, nemohla jsem si nevšimnout, jak vynikajícně tam chutná káva....navíc roste prakticky všude..to samé s kakaem..a z toho pramení má otázka..jaké jsou podmínky pro vývoz těchto komodit.
Jde mi pouze o export tamějších výrobků do ČR, strávila jsem dost času googlováním vývozních podmínek, bohužel mě to stále odkazovalo na import českých výrobků do Indonésie..tedy celní tarify apod. Maximálně nějaké porovnání vývozu a dovozu apod. Zda se uplatňují na vyvážené výrobky nějaké kvóty či subvence..omezení, netuším. Jelikož by šlo o výrobky spotřební,defakto potraviny, určitě bude vývoz podmíněn nějakými hygienickými normami..Ale to hlavní by měl být nějaký papír, formulář, že mohu -- tedy jsem oprávněná vyvézt tolik a tolik množství kávy..až posléze vyhledat speditéra, s kterým se domluvit na přepravních podmínkách....
Budu ještě chvíli googlit, když nic nenajdu...chystám se volat na MZV, ambasádu nebo Czechtrade...
Děkuju vám převelice.....
Ela

Re: Social visa 7 roků 3 měsíců #30169

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Rádo se stalo.
Ela napsal:
Netušíš, kolik stojí jednorázové prodloužení o měsíc na tamějším imigračním? Druhou možností je vyjet na skok do jiných států JV Asie..a vízum tedy opětovně vyřídit...v tomto případě mi mohou nabídnout opět dvouměsíční?? nebo jen měsíční? dále píšete, že ve většině případů vyžadují zpáteční letenku, zároveň uvádíte, že při dvouměsíčním vízu by postačila rezervace letu, kterou samozřejmě vzápětí zruším..chápu to správně? Nebudou mi posléze dělat problémy po příletu do Ind.?
Pokud by stačily 2 + 2 měsíce, dalo by se skutečně "odskočit" třeba do Malajsie, já jsem bez problémů získal vízum na 2 měsíce na konzulátu v Penangu, což není ani špatné místo pro několikadenní návštěvu a lítaj tam přímé spoje i z Indonésie. Někdy ale mohou "nabídnout" indonéské konzuláty prodloužení jen o měsíc. Místní prodloužení v Indonésii o měsíc bych tipoval na cenu do cca 30 USD, ale mohu se mýlit (nemělo by to být dražší neš visa-on-arrival). Rezervaci letenky mohou chtít i imigrační úředníci, stává se to asi jen občas, ale asi není problém ukázat jim tu vytisklou rezervaci, elektronicky to ověřovat nebudou.

K druhé otázce - viz nové téma.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 7 roků 3 měsíců od Tok. Důvod: Doplnění.

Re: Social visa 7 roků 3 měsíců #30171

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
Jenom potrvzuju tu Matrinovu odpoved. Prodlouzeni viza v indonesii vyjde na cca 500Kc.
Je mozne ho prodlouzit az 4x ... to znamena celkove 6 mesicu.
Indoneska ambasada, potazmo ibu Kavkova ma stejne informace jako ja.
Co se tyka zpatecniho letu (pripadne lodniho listku), tak ten se vyplnuje (spolecnost, cislo letu a datum) u arival/departure card na letisti. Tam podpisem ztvrzuju, ze jsou informace pravdive. Dal se uz rezervace letu nebo letenka nekontroluje. V pripade nejakych problemu ale muze byt vyzadovana.
Zpatecni letenkou myslim jakoukoli letenky z Indonesie. Nemusi to byt nutne az do cech.

Re: Social visa 7 roků 2 měsíců #30198

• Ela
  • Ela's Avatar
  • Fresh Boarder
Ahoj kluci,

po delší odmlce se zase hlásím:), chci se poradit. Letím za 14 dní do Jakarty a chci se optat, jestli doporučujete nebo naopak nedoporučujete nechat si vystavit 30ti denní vízum na místě nebo zaběhnout tady v Pze na ambasádu. Vím, že v Denpasaru s tím problém nebyl, žádné fronty apod. ale nevím, jak tomu bude v Jakartě. Jeslti se mám připravit na mega fronty a nepříjemné kontroly.

Díky moc za info.

Ela

Re: Social visa 7 roků 2 měsíců #30199

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Jestli 30 dní stačí, jestli nepospícháš v Jakartě na přestup a jestli nevadí případně vystát půlhodinku ve frontě (víc by to být nemělo), řešil bych to na místě. Už proto, že pražská indonéská ambasáda má vízum asi 2x dražší (stále stojí 900 Kč).

Mimochodem, design webové stránky indonéské ambasády se v poslední době změnil, ale ve smyslu dalšího znepřehlednění informací. Vyhledání údajů o vízech byl dost složitý úkol. Asi nemají turisté otravovat a zjistit si vše až po příletu nebo na Tenggaře :)

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.340 seconds