Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Social visa

Odp.:Social visa 14 roků 6 měsíců #1440

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Aha, tak jde o práci přímo na Papui. Ptej se na imigračním oddělení, nepatří přímo pod policii, ale pod vnitro, což je tuším trochu rozdíl.

Mám zprávy, že zrovna v Jayapuře na imigračním jsou docela mizerové.

Jinak - nevím, zda je zrovna v téhle provincii běžné, že by zde pracovaly zástupy dobrovolníků a cizinců, spíš naopak, ale výjimkou taky nebudeš.

Tok
administrator Tenggara
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Social visa 14 roků 6 měsíců #1457

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj Toku, no když vidím, že je to takhle složité...mám ještě rozjetou stejnou věc v jiném státě, kde je možnost takto pobývat více měsíců s prodloužením víz. Takže jak říkám, uvidím...

Odp.:Social visa 13 roků 3 měsíců #1846

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Můžu se zeptat, jak tohle tedy nakonec dopadlo? O tvé loňské návštěvě Papuy vím (však jsme tu o tom diskutovali :) ), ale jaké bylo resumé s prací v sirotčinci ??

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Social visa 13 roků 3 měsíců #1852

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj, nakonec nijak, jen jsem cestovala. Jelikoz oni nevydavaji visa na pul roku ci dele, ale resi zbytecne birokraticke kroky. Jsou pristupnejsi zeme, kde s vizy problemy nejsou :-)

Re: Social visa 10 roků 1 měsíc #30156

• Ela
  • Ela's Avatar
  • Fresh Boarder
Dobrý den,
na Vaše chytré stránky jsem narazila až nyní ;)
V Indonésii jsem strávila necelých pět týdnů a tuto zemi jsem si oblíbila.... S kamarádkami jsme procestovaly celé Bali, Flores, Lombok, Sumbawu...nejkrásnější dovolená, jakou jsme kdy zažila. A co jo jde. Chtěla bych se na Bali vrátit a zkusit tam na nějakou dobu sehnat práci. Nejde mi o komerční zájem, stačilo by vydělat si na nájem a stravu. Indonésie je rozvojová země, je mi jasné, že tam 'nevyrejžuju' balík :). Proto bych se chtěla zeptat, jaké jsou aktuální informace co se víza a pracovního povolení týče.
Už jsem toho přečetla celkem dost, ale všude jsou informace rozdílné. Je mi jasné, že budu potřebovat vízum delší jak 30 dní, tady jsem se dočetla, že už tady v Pze dávají pouze vízum na 30 nebo 60 dní (tedy měsíční či dvouměsíční) - tedy turistické. Ale jak je tomu v případě delšího pobytu, cca 6 měsíců? Kde musím žádat, co musím doložit? Taky jsem se zde dočetla, že když mi dají tady v Pze dvouměsíční vízum, mohu si ho ještě o měsíc prodloužit na letišti v Denpasaru (visa on arrival) a je to prý levnější!!?
Jak je to s pracovním povolením? Vyřizuje se zde v Praze nebo až na tamější ambasádě? Dočetla jsem se o tom, že nejlepší je, když vám ta daná organizace (která vás chce zaměstnant) napíše 'jakýsi' dopis, kde se za vás jakože zavazuje. Tzn. vízum včetně pracovního povolení potřebuji ještě před odletem?
A jak je to s prodlužováním víza? Když získám tedy celkem 3 měsíce (dva tady v Pze a třetí na visa on arrival), kde si zajistím prodloužení? A chtěli by po mne nějaké dokumenty?
Předem se omlouvám, že jsem to na Vás takhle vychrlila....ale opravdu se o tuto zemi zajímám....a strašně moc mě láká tam na nějakou dobu odjet....
Předem moc děkuji za Vaši odpověď...
S pozdravem Ela

Re: Social visa 10 roků 1 měsíc #30157

• Ela
  • Ela's Avatar
  • Fresh Boarder
A ještě jedna otázka mě napadla :)
Jaké máte zkušenosti, ať už přímé či nepřímé s tím, sehnat si práci až na místě? Tedy odletět tam tzv. na blind a poptávat se po práci až tam... Mohou vám zařídit pracovní povolení až tam? Dozvěděla jsem se, že stojí cca 40.000/rok, je to tak? Kde se popř. vyřizuje?
Mockrát Vám děkuji!
Ela
Time to create page: 0.416 seconds