Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Social visa

Social visa 11 roků 10 měsíců #1418

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj všichni,

je tu někdo kdo má zkušenosti s typem víza Social? Na jak dlouho je vydavano úřadem nebo si délku doby určí zaměstnavatel? Je možné si ho pak několikrát prodlužovat nebo i kombinovat např. s turistickým vízem? Díky za případné rady.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Social visa 11 roků 10 měsíců #1421

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
  • Thank you received: 3
Myslíš vízum sosial budaya (kulturně sociální vízum)? Potřebuješ nějakého sponzora v Indonésii, který se za tebe zaručí (formálně).
Ty tam hodláš pracovat, že se zmiňuješ o zaměstnavateli? Bohužel, zaměstnaná být v rámci sos-bud víza být nemůžeš.
Platí to na 2 měsíce + 4x můžeš prodloužit o měsíc, což obnáší dost protivnou proceduru v hlavním městě provincie, kam spadáš.
Kamarádka, co dělala výzkum v Tana Toraja, si pro papíry jezdila 9 hodin tam a 9 hodin zpět... v Indonésii platí "co lze vyřídit osobně, nikdy nevyřizuj telefonicky, poštou či faxem".

Doufám, že odpovídám aspoň přibližně na to, na co se ptáš.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Social visa 11 roků 10 měsíců #1424

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Ahoj Toku,

jedna se mi o věc na příští rok, teď tam jdu na dovolenou a místo si obhlédnout. Pracovat ne, jednalo by se o neplacenou výmomoc v sirotčinci. A paní odtamtud mi psala emailem, že většinou si lidé na to vyřizují Sociální víza. Asi ty co zmiňuješ. Myslíš, jako že ten sirotčinec se zaručí, že tam budu? Tím jsem jako myslela zaměstnavatele, nebo jak to nazvat... Právě, že jsem četla, že když bych si ty víza zařizovala v Darwinu v Austrálii, tak prý jsou Social visa uděleny na 6 měsíců, ale platí to i pro české občany?

Je možné pak navázat na 2 měsíční turistické? Jak často se pak dá turistické vízum obnovovat, když člověk vyjede za hranice a zase se vrátí? Dostane pak 30 denní nebo 60 denní po návratu?

Odp.:Social visa 11 roků 9 měsíců #1425

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Práce v sirotčinci je, pokud vím, práce jako každá jiná, bez ohledu na nízkou či nulovou mzdu a ušlechtilý záměr. V tom případě by bylo třeba asi roční pobytové vízum a pracovní povolení. Zaměstnavatel za tebe bude muset platit tuším 100 USD měsíčně. Nejsem si ale jist. Zkusím se zeptat na lidí z ambasády. Možná, že někdo bude mít lepší informace (Soňa?).

Jinak, turistické vízum si po 6 měsících můžeš dojet vyzvednout do sousední země. Když budeš chtít měsíční, může to být jen na otočku (pobudeš třeba půlhodinu v Singapuru). Když budeš chtít dvouměsíční, tak to budeš muset zařídit na indonéské ambasádě. Nevím, zda se vydávají jednoduše v Singapuru či v KL, já jsem 2měsíční vízum získal v Penangu.

Jestli to máš blízko do Darwinu, tak se ptej tam... Někdy se ptáš na docela specifické odpovědi, které bych sám rád od někoho slyšel :-)

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Social visa 11 roků 9 měsíců #1426

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Aha, o pracovních vízech paní nemluvila, takže to asi nejde, když to nenabízela.
No tam se přispívá ještě asi 500 dolarů měsíčně na děti, takže to bude zahrnuto v tom asi ten poplatek zaměstnavatele.
Do Darwinu nemám blízko, jsem v ČR, ale příští rok tam budu a chtěla jsem se pak vracet domů přes Indonesii s tímto záměrem. Pokud tedy nebudou dělat problémy s vízem jak píšeš. Ale pokud se jedná o hlavní město provincie (ne pouze o Jakartu), tak já bych v hlavním městě provincie byla, tak by to nemusel být problém.

Odp.:Social visa 11 roků 9 měsíců #1427

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Jelikož už jsi asi čtvrtý člověk, který se nás ptá na práci dobrovolníků v Indonésii, asi to budu muset zjistit nějak řádně, jak to s těmi vízy je.

Každopádně, tady v Praze to udělí na základě nějakého zvacího dopisu, ten bude muset být potvrzen zřejmě imigračním úřadem v Indonésii, možná až v Jakartě (šílená byrokracie).

Několikaměsíční práce na černo by se asi mohla nevyplatit, to příliš nedoporučuju. Zvlášť, když musíš ještě platit sama.

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.401 seconds