Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Dva měsíce v Indonésii- zajímavá etnika (Papua..)

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1383

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Je možné sehnat průvodce, ale kde? Já co mám zjištěné průvodce - tedy před indonézskou agenturu tak to vychází 140 dolarů na den na osobu... A to jsem těch agentur kontaktovala asi 8 a tohle je nejlevnější, proto mě zaráží, zda je možné, že by tam bylo takto draho? Nebo alespoň mě se to zdá na JV Asii draho. Myslíš, že se dá vzít průvodce hned na letišti po příletu - jsou tyto typy spolehlivý? Několikrát jsem to četla, že hned po výstupu z letadla se k člověku nabalují spousty "průvodců". Zatím jsem to jen někde na netu četla, ale konkrétní rady ohledně průvodců jsem ještě nikde nečetla, kde je vlastně sehnat...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1384

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Papua je sice drazsi nez ostatni oblasti, ale 1400$ je ulet. Doporucuju se domluvit az na miste. Obecne se mi osvedcilo se nezamerovat pouze na jednu variantu treku, ale mit dalsi moznosti. Pokud by nekde chteli brutalni poplatky za vstup nebo dopravu, nejsem tlacenej tim, ze se chci dostat na nejake misto za kazdou cenu.

Varic jsem vzdy pouzivaj plyn (system Coleman), kartuse se daji v Indonesii sehnat. Obecne jsou tam ale popularnejsi bezinaky. V JKT mam svuj oblibenej outdoorovej kramek, kde se da vsechno levne sehnat. V Denpasaru urcite taky neco bude. Vozit neco z Cech je nesmysl.

Varic jsem stejne v Indonesii moc nepouzil. Pres den neni cas, takze jen rano a vecer. Pokud je to ale jenom trochu mozne, tak se snazim dojit az do nejake vesnice.
Varit se da i v bambusu. V Tanah Toraja to maji jako specialitu. Promichaj spenat, veprove maso a koreni a nechaj uvarit v primem ohni. Je to docela dobrota. Na Floresu a Sumbe tahle zase pripravujou vynikajici ryzi v kokosovem mlece.

Alda
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1385

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Prakticky ve všem souhlasím.

Indonéské končiny, které přitahují většinu turistů, jako jsme my, většinou nedisponují levnými, internetově angažovanými a anglicky mluvícími průvodci. Funguje většinou spíše model "nadháněč v losmenu" nebo "vesnický mladík - dobrovolník". Proto téměř nemá cenu vyhledávat průvodce na internetu. Zlaté pravidlo zní - uvidí se na místě.

Pokud člověk chce levného místního průvodce, dobře znalého lokálního terénu (ale už třeba méně znalého vrtochů turistů), je dobré se ptát ve vesnicích před východištěm treku (tím myslím delší, týdenní treky). Je možné tyto průvodce střídat. Je absolutně nezbytné pokusit se komunikovat alespoň trochu v indonéštině.

Co se týče Yali treku, mám známého v Kurimě, vesnici střediskové na jih od Wameny. Je to učitel na místní SMP (to je tzv. nižší střední škola), Dani. Možná by mohl poradit.

Tok
administrator Tenggara

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1386

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Díky Aldo,

ja nakonec nesehnala přímé letenky Manila Denpasar a tak přiletím do Jakarty. Budu mít v Jakarte 11 hodin času mezi letem do Jayapury. Mohl bys mi pls poslat adresu toho outdoor obchůdku? Určitě bych se tam po nějakým tom vařiči mrkla. Jo v bambusu nam vařili na treku v Malaysii, ale byly to nějaké divné brambory nasladko, takže nic moc. Jinak tam jsme vařič neměli a po 5 dni na treku o sucharech a sušenkách jsme toho fakt měli dost. Takže i kdyby jen nudlova polevka tak chci vařič kupovat na trek. Člověk neví jak dlouho tam bude někde v "lese" a přece jen teplé nudle jsou lepší než suchary...

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1387

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Díky Toku,

ok, budu hledat na místě. S indonéštinou počítám, už jsem to taky někde před časem četla, že málokdo mluví v odlehlých vesnicích anglicky.
A v Kurimě je jen jedna škola? Jak se ten učitel jmenuje? Přes Kurimu pojedu, tak bych tam pana učitele mohla vyhledat. To by bylo fajn. :)
Nevíš náhodou jak je to tam v horách s teplotou přes noc? Okolo 10 stupňů nebo i méně? Já se ptám ohledně spacáku, jestli mi stačí spacák do 9 stupňů nebo mám koupit nějaký teplejší? Přece jen je to dost vysoko nad mořem. Už jsem tu na foru četla doporučení s fleece bundou, ale o stupních se tu tuším nemluvilo.
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1388

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Já jsem v Kurimě nikdy nebyl, ale škola SMP tam bude asi opravdu jen jedna. Známý se jmenuje Musa Aso. Potkal jsem ho kdysi na lodi. Anglicky neumi, i kdyz je dost mozne, ze anglictinu uci :-) Jinak, v zapadlych vesnickach se nedomluvis casto ani moc indonesky, natoz anglicky. Vzdy se orientuj spis na mladez.

Ohledně spacáku - fakt nevím, nadmořskou výšku vašeho treku neznám, ale řekl bych, že pokud se na něco takového vydáváš, tak případnou trochu zimy prostě překousneš. Stejně jako sladký brambory.

Můj kolega Lászlo jednou šlapal 6 týdnů z Wameny dolů k řece Digul, a pravil, že to zvládl taky jen víceméně o sladkejch bramborách.

Tok
administrator Tenggara
Time to create page: 0.332 seconds