Tenggara.net

Sdružení pro poznání Indonésie a dalších zemí JV Asie

• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Vítejte, Host
Username: Password: Pamatovat si mne

TÉMA: Dva měsíce v Indonésii- zajímavá etnika (Papua..)

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1389

• Alda
  • Alda's Avatar
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 3
Ten obchod je ale daleko od turistickeho ghetta Jln. Jaksa. Ja tam chodim proto, ze je to jen par kroku od baraku, co bydli rodina. Navic jsou ochotny mi objednat i vybaveni, ktere neni zrovna obvykle.
Kdyz by se ti tam precejenom chtelo, tak je to Transjakartou na konecnou Pulogadung a odtud busem (nebo TAXI) na Cakung. Za mesic tam budu, takze se zkusim zeptat, jesli nevedi o nejakem outdoor obchudku bliz k centru. Presnou adresu (resp. cestu) ti kdyztak poslu mailem.
Jeste mam spatnou zpravu, cim vic na vychod, tim mene se jako zakladni potravina pouziva ryze. O to vic si vsak uzijes batatu a kasavy :-) Posledni dobou mi ale prijde, ze se tato odlisnost ve strave smazava a neni uz tak stereotypni.
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1390

• kotekaci
  • kotekaci's Avatar
  • Fresh Boarder
to JanaX.
Pokud chces, ozvi se na mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript V Baliemu jsme byli v r 2003 a 2004. Poprvé jen kolem Wameny (4 dny podél Baliemu a 4 dny na Habemmu) a podruhé 20dní ve dvou bez průvodce z Wameny do Agatsu.
Na Filipínách jsme byli v loni, a letos v březnu se chystáme zase. Pokud chceš podívej se na inuv.blog.cz/0703
Jinak po dlouhé době zdravím Toka a dodatěčně děkuji za rady ohledně bezpečnosti v okolí Zamboangy(Filipíny)

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1391

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
Ahoj Milane Kotekáči...

chtěl bych tě o něco poprosit. Myslím, že byste si snad nemuseli sdělovat informace soukromou poštou, když je tady toto Fórum. (Samozřejmě nikdo v tom bránit nebude, a mnohdy je to efektivnější, ale jen bych rád podotkl, že na informační sdílnosti pár jedinců je tenhle web víceméně založen.)

Konkrétní otázky k Filipínám či treku na Papue se dají probrat i zde. Pokud se otázky (témata) i odpovědi napíšou a zařadí s rozmyslem, můžou posloužit někomu i třeba po třech letech. Lidi jako já nebo Alda dávaj "do placu" většinu informací, na kterou se někdo ptá - kdybychom si všechno psali mailem, užitečných příspěvků by tu byla desetina.

Pokud bys ovšem chtěl napsat pár řádek a rad k provincii Papua formou článku, budeme velmi rádi.

Děkuji za pochopení. Doufám, že to nevyzní, že chci omezovat něčí komunikaci.

Pozn.: více informací k trekům v okolí Wameny je uvedeno
v tomto příspěvku

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Upřesnění.

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1392

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Toku,

díky za kontakt, pana učitele urřitě vyhledáme :-)

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1393

• JanaX
  • JanaX's Avatar
  • Senior Boarder
Aldo díky, to budeš hodný. Nejideálnější by byl obchůdek co nejblíže k letišti, Jakartou se mi opravdu nějak zdlouhavě přejíždět nechce. Popřípadě myslíš, že se dobře seženou outdorové obchody i v Manile? Nebo jsou tam např. obchoďáky tak dobře vybavené jako v okolních zemích, aby tam prodávali např. zrovna ty vařiče v obchoďáku typu Big C a jiné? Vše ostatní mám, jen ten vařič...

Odp.:Dva měsíce v Indonésii - zajímavá etnika 14 roků 7 měsíců #1394

• Tok
  • Tok's Avatar
  • Administrator
pana učitele určitě vyhledáme :-)
Ještě než tak učiníte, poslal bych mu pár řádek. Jinak, nevím o něm v posledních letech moc, jen že se oženil a zdržuje se v Kurimě... pátral jsem po něm v Gorontalu na Sulawesi (kde dříve studoval), ale našel jsem jen jeho známé... Indonésie ale je jedna velká vesnice a s velkou nadsázkou se víceméně nějak navzájem znají :-), a dostal jsem kontakt do Kurimy. Jenomže mobilu, který byl donedávna používán, asi došel kredit a číslo bylo po měsíci zrušeno.

Teď se dostávám k druhému sdělení: když je to oblast, kde je už pomalu i telefonní signál, jak by se mohlo stát, že to bude zcela liduprázdná oblast a budete potřebovat vařič natolik, že je ho nutné shánět po asijských velkoměstech? Tak vemte liháč a ešus na jednu dvě polívky a máte pokoj a nebo prostě rozdělejte oheň. Max. můžete vzít trochu benzínu, kdyby bylo dřevo mokrý. Jelikož jsou ale podél cest různé převisy a přístřešky, často se i nějaké suché dřevo najde, i když kolem leje. A mačeta prostě dříví naštípá, vevnitř mokrý není, ne? Aspoň my jsme to tak řešili. Vařič jsem nikdy netahal, ani na treky.

Tok
administrator Tenggara
Poslední Úprava: 14 roků 7 měsíců od Tok. Důvod: Překlepy.
Time to create page: 0.358 seconds